Aranacak Kelime :
Nerede :

Projeler

SOSYAL YARDIMLAŞMA KAMPÜSÜ

Yerel idarelerin var olmasının temel sebebi sosyal belediyecilik anlayışının ürünü olan sosyal yardımlaşma kampüsü ve yaşlılar evi projesi çerçevesinde, çeşitli fonksiyonlar bir arada toplanmıştır.

FARABİ BİLİM MERKEZİ

Günümüz bilim ve teknoloji çağında amaç;  her bireyin bilim ve teknolojiyi  anlaması, çevresinde olup bitenleri bilimsel açıdan değerlendirebilmesidir. Bu amaç doğrultusunda ilçemizdeki öğrencilerin bilimi yaşayarak öğrenebileceği, araştırma ve deneylerini yapabileceği  ve her yaştan vatandaşımızın ziyaret edebileceği  interaktif bilim merkezi projesi tasarlanmıştır

BAĞLUM SON DURAK PARKI

Bağlum'da otobüs son durağı karşısında çocuk ve genç nüfusa hitap edecek bir projedir. Meydan tasarımı, çocukların eğlenirken öğrenmelerini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.Park tasarımı yapılırken tarihimizden Türk kültürümüzden örneklemeler kullanılmıştır.

PROTOKOL YOLU KONGRE SARAYI

Selçuklu mimarisinin  karakteristik özelliklerini taşıyan cephesi ve kedine özgü mimarisiyle yapının kent ve kentliyle güçlü bir görsel ilişki kurmasını sağlaması hedeflenmiştir. Selçuklu motifleri bezeli çeper gündüz zarifliği ile dikkat çekmesi, gecede özel aydınlatmasıyla estetik bir görünüme sahip olması planlanmıştır.

ULUĞBEY PLANETORYUM

Türkçe karşılığı “GÖK EVİ” olan planetaryum, uzayı tanımak ve araştırmak için kullanılan eğitim ve eğlence araçlarıdır. Ülkemizde şu an için askeri amaçlı 1 adet ve  halka açık 1 adet olmak üzere 2 planetaryum bulunmaktadır. Keçiören Belediyesi olarak gençlerimizin ve halkımızın bilim ve uzay ile iç içe olabilecekleri, bu konuda inceleme ve deney yapabilecekleri özel bir alanı sağlamak amacıyla planetaryum yapımı projelendirilmiştir.

HÜNKAR SOKAK GÜZELLEŞTİRME PROJESİ

Belediye Meclisimizin kararı ile Kalaba mahallesi şelale üstü Hünkar sokakta bulunan 7 adet bina ve kafeteryanın Sokak Güzelleştirme Projesi kapsamında giderleri Belediyemizce karşılanmak üzere Cephe Yenileme İşinin yapılmasına karar verilmiştir.