09 Tem 2019

Keçiören Belediyesi tarafından çocukların nitelikli, dolu dolu ve eğlenceli bir yaz geçirmesi amacıyla ücretsiz olarak açılan yaz spor okullarında en fazla ilgi gören kurslar basketbol, yüzme ve futbol oldu. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, yaz spor okullarının gördüğü ilgiden memnun olduklarını ifade ederek, “Belediyemizin birçok spor tesisi var. Bütün spor tesisleri gençlerimize ve çocuklarımıza aittir. Yavrularımız bu tesislerimizden sonuna kadar istifade edebilirler. Her türlü spor faaliyetinde belediyemiz Keçiören’in gençlerine destek olmayı sürdürecek” dedi.

6 BİN 589 ÇOCUK YAZ SPOR OKULLARINDAN FAYDALANIYOR

6 ila 14 yaş arası çocukların katıldığı yaz spor okullarından 6 bin 589 çocuğun faydalandığını vurgulayan Başkan Altınok, “Çiçeklerimiz ve meleklerimiz olan çocuklarımızı iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Sağlıklı bir toplumun oluşmasında ve huzurlu bir yaşamın temelinde spor vardır. Keçiören Belediyesi olarak gerek tesisleşme gerekse çocuklarımızın bu tesislerden ücretsiz istifade etmeleri konusunda elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Toplamda 18 branşta kurslar açılırken, basketbol, yüzme, futbolun yanı sıra geleneksel Türk okçuluğu, atletizm ve masa tenisi de en fazla ilgi gören branşlar arasında yerini alıyor.

LİSANSLI SPORCULAR YETİŞECEK

Kurs öncesi katılımcılara "Futbol Okulları Koordinasyon ve Sürat Testi" adında yetenek testi yapılırken, yetenekleri tespit edilen çocuklara başarı belgesi verilerek sportif branşlara yatkınlıkları da ölçülmüş oldu.  Ağustos sonuna kadar devam edecek kurslarda başarılı olan sporcular Keçiören Belediyesi Bağlum Spor Kulübü`nün altyapısında lisanslı olarak devam etme şansı yakalayacaklar.

Ağustos ayı sonunda ise yaz spor okulları şenliği yapılması planlanıyor.