12 Haz 2019

ALTINOK: EN UFAK TEHDİTTE TÜRK MİLLETİ TEK VÜCUTTUR

Keçiören Belediyesi, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda mücadele eden A Milli Futbol Takımı’nın İzlanda ile karşı karşıya geldiği müsabakayı Kalaba Kent Meydanı’na kurduğu dev ekranla Keçiörenlilerin milli heyecanı coşkuyla izlemesini sağladı. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Öncelikle İzlanda’da havaalanında Milli takımımıza yöneltilen çirkin tutumu esefle kınıyorum. Bu vahim olayla bir kez daha gördük ki Türk milleti, kendisini temsil eden değerlere yönelik herhangi bir tehdit durumunda tek vücut olup, millet olmanın bilinciyle bu tehditlerin karşısında durabiliyor” dedi.

MAÇIN SONUNDA DA TEZAHÜRATLAR DEVAM ETTİ

Keçiören Belediyesi, EuroLeague 2018-19 sezonunda Final Four`a yükselmeyi başaran Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes’in yarı finalde karşı karşıya geldiği müsabakayı ve Anadolu Efes ile CSKA Moskova’nın EuroLeague final karşılaşmasını dev ekranda sporseverlerle buluştururken, bu kez de A Milli Futbol Takımı’nın 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri H Gurubunda İzlanda’yla karşı karşıya geldiği müsabakayı Kalaba Kent Meydanı’nda izleme imkânı sundu.

Kalaba Kent Meydanı Keçiören Belediyesi önüne kurulan dev ekranla İzlanda-Türkiye maçını binlerce sporsever tek vücut halde izledi. Belediye Başkanlığı olarak vatandaşlara Türk bayrağı ve hava koşulları nedeniyle yağmurluk dağıtılırken çeşitli ikramlar da yapıldı. Keçiörenli sporseverlerin heyecanla izledikleri ve heyecanın zaman zaman doruk yaptığı karşılaşmada destek tezahüratlarla sürdürüldü. Maçın sonunda Milli Takıma yönelik Kalaba Kent Meydanında yankılanan destek tezahüratları 2-1’lik mağlubiyetin moralleri bozulmadığını gösterdi.

MİLLİ TAKIMIMIZIN GÖNÜLLERİMİZDE YAKTIĞI MEŞALE HİÇ SÖNMEYECEKTİR

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Kalaba Meydanı’nda 7’den 70’e herkesin buluşmasının sağlanacağı etkinliklerin yaz aylarında da devam edeceğinin müjdesini verirken, özellikle milli maçların Türk milletinin birbirine kenetlenmesine vesile olduğuna dikkat çekti. Altınok, “Öncelikle İzlanda’nın Milli Takımımıza havaalanında yaptığı kötü muameleyi kabul edemeyiz. Bu problemin çözümü için gerek iki devletin liderleri gerekse Dışişleri Bakanlığımız gerekli adımları attı. Milli takımımız Şenol Güneş ve genç kuşak futbolcularla iyi bir kuşak yakaladı. Bu kuşağın ülkemize başarılar getireceğine yürekten inanıyorum. Bugün İzlanda’ya karşı 2-1 mağlup olsak da Milli Takımımızın gönüllerimizde yaktığı meşale hiç sönmeyecektir” diye konuştu.

GENÇLERİMİZİN MİLLÎ DUYGUYU BİR ARADA YAŞAMALARINI İSTİYORUZ

Başkan Altınok konuşmalarını şöyle sürdürdü:

“Keçiörenli hemşehrilerimiz vatanını, milletini ve bayrağını seven güzel yürekli insanlardır. Bu anlamda özellikle gençlerimizin millî duyguyu bir arada yaşamaları için uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil eden takımlarımızın ya da milli takımlarımızın maçlarını dev ekrandan yayınlıyoruz. Galip gelsek de yenilsek de gençlerimizin yüreklerindeki milli coşku bitmek tükenmek bilmiyor. Bu vesileyle Milli takımımıza 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası yolunda başarılar diliyorum.”