26 Ekim 2019

Keçiören Belediyesi ve Türkiye Yüzme Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Ankara Küçükler Yüzme Şampiyonasında sporculara ve şampiyonayı izlemeye gelen sporseverlere hitaben bir konuşma yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Devletimizin ve milletimizin geleceği çocuklarımız ve gençlerimizdir. Çocuklarını ve gençlerini her alanda en iyi şekilde yetiştiremeyen devletlerin kalkınması, büyümesi, güçlü ve müreffeh bir devlet olması mümkün değildir” dedi.

Etlik Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’nde düzenlenen 750 sporcunun katıldığı Cumhuriyet Bayramı Ankara Küçükler Yüzme Şampiyonası’na katılan Başkan Altınok, “Sağlıklı nesillerin altyapısı spordur. Devletimizin ve milletimizin geleceği çocuklarımız ve gençlerimizdir. Çocuklarını ve gençlerini her alanda en iyi şekilde yetiştiremeyen devletlerin kalkınması, büyümesi, güçlü ve müreffeh bir devlet olması mümkün değildir. Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlenen bu yüzme yarışmasında tüm kulüplere ve sporculara başarılar diliyorum. Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, gazilerimizi ve kahramanlarımızı minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

“CUMHURİYETİMİZİN 96. YILINI GURURLA KUTLAYACAĞIZ”

Geçmişine sahip çıkmayan milletlerin geleceği olmayacağını vurgulayan Altınok, “Atatürk, Cumhuriyetimizi gençlere emanet etmiştir, kendinizi iyi yetiştirmeli ve ülkemizi her alanda ileriye götürmeyi amaç edinmelisiniz. Ecdadımıza layık olduğumuzu göstermeliyiz. Bu arada Cumhuriyet Bayramımızın 96. yılını da gururla ve coşkuyla kutlayacağız. Hepinizi de etkinliklerimize bekliyoruz” diye konuştu.

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın da Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’a desteği için teşekkür ederken, “Çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştirmek için onlara imkânlar sunmalıyız” dedi.

Sporcuları ve hakemleri tek tek tebrik eden Başkan Altınok, 8- 10 yaş 50 metre kurbağalama branşında dereceye girenlere madalyalarını takdim etti.