04 Mayıs 2019

ALTINOK: ÇOCUKLAR MİLLETLERİN VE DEVLETLERİN GELECEĞİDİR

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Çocuklar milletlerin ve devletlerin geleceğidir, umududur. Belediyemizin sportif, sosyal ve kültürel birçok etkinlikleri olacak. Bunların tamamında çocuklarımız olacak” dedi. Keçiören Belediyesi tarafından daha temiz bir çevre farkındalığı oluşturmak amacıyla Kartaltepe Kent Ormanı’nda bulunan Çanakkale Şehitlik Anıtı’nda Uçurtma Şenliği düzenlendi. Uçurtma Şenliği’ne, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katılırken çocuklar animasyon gösterileri, yarışmalar ve danslarla keyifli bir gün geçirdiler.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BELEDİYEMZİN BÜTÜN İMKÂNLARINI SEFERBER EDECEĞİZ

Başkan Turgut Altınok, çocukların ve Uçurtma Şenliği’ne katılan vatandaşların sıcak ilgisiyle karşılaşırken, çocuklarla da yakından ilgilendi, uçurtma ve bahçelerine dikmeleri için fidan hediye etti. Altınok etkinlikte yaptığı konuşmasında, “Kreşlerimizin sayısını artırıp, Çocuk Evleri projemizi hayata geçireceğiz ve sizleri en iyi şekilde yetiştireceğiz. Çocuklarımız için birçok etkinliğimiz olacak. Çocuklar milletlerin ve devletlerin geleceğidir, umududur. Sizler bizim her şeyimizsiniz. İnşallah belediyemizin sportif, sosyal ve kültürel birçok etkinlikleri olacak. Bunların tamamında çocuklar olacak. Sizler için belediyemizin her türlü imkânını seferber edeceğiz” diye konuştu.

ANKARAGÜCÜ’MÜZÜ VE GENÇLERBİRLİĞİ’MİZİ DE TUTALIM

Ankara’da yaşayanların Başkent’in Ankaragücü veya Gençlerbirliği gibi takımlarına sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Altınok konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çocuklar, sizlerin hizmetinde olan Deniz Dünyamız ve teleferiğimiz var. 23 Nisan’da teleferik ve Deniz Dünyası ücretsizdi. Şimdi Deniz Dünyamızı yeniden güzelleştiriyoruz. İnşallah bittikten sonra sizlere teleferik turu ve Deniz Dünyası gezisi yaptıracağız. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda da teleferik ve Deniz Dünyamız çocuklarımıza ve gençlerimize ücretsiz olacak.”

KEÇİÖREN’DE BÜTÜN SOKAKLARIMIZ BİR ORMAN OLACAK

Uçurtma Şenliği’nde çocuklara Arizona, Mavi Selvi ve Sedir türlerinden toplamda 300 fidan dağıtan Altınok, “Bugün keyifli bir günde uçurtma şenliği düzenledik. Çocuklarımıza güzel bir gelecek hazırlamak açısından belediyemizin mesire alanında, doğal ortamda düzenlediğimiz etkinlikte fidan da dağıttık. Biz, ‘Yeşil Ankara ve Yeşil Türkiye’ anlayışıyla hareket ediyoruz. Keçiören’in 2 bin 600 cadde ve sokağı var. Buralarda ağaçlandırma çalışmalarımızı başlattık. 2 yıl içerisinde de tamamlamış olacağız. 10 yıl sonra Keçiören Türkiye’nin en yeşil ilçesi olacak. Kişi başına düşen yeşil alan oranı bakımından da Türkiye birincisi olacağız. Bütün sokaklarımız bir orman olacak” ifadelerini kullandı.