26 Nisan 2019

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde vatandaşların daha hijyenik bir ortamda ibadet etmeleri için ilçedeki cami ve mescitlerde temizlik çalışması yapılması talimatını verdi.

CAMİLERDE GÜL SUYU KOKUSU

Keçiören Belediyesi, ilçe sınırları içerisindeki cami ve mescitlerde rutin olarak yapılan çevre temizliği ve içerilerinin temizlenmesi çalışmasını Ramazan ayı öncesinde de başlattı. Ramazan ayı hazırlıkları çerçevesinde belediye personelleri cami içerisindeki halılardan raflara, tablolardan avizelere kadar geniş çaplı bir temizlik çalışması yürütüyor. Camii ve mescitlerdeki halılar yerlerinden kaldırılmadan bulunduğu alanlarda temizleniyor ve daha sonra temizlenen halılara gül suyu sıkılıyor.

ALTINOK: VATANDAŞLARIMIZ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA İBADET EDEBİLİR

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Yüce dinimiz, Müslümanları temizlik hususunda birçok görevle mükellef tutuyor. Bu manada dinimiz maddi temizlik, hükmi temizlik ve manevi temizlik konularına dikkat etmemizi emrediyor” dedi.  Altınok sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hükmi ve manevi temizlik kişinin kendisini bağlıyor. Ancak maddi temizlik olan ibadethane ve çevresinin temizliği konusunda belediyelere büyük görev düşüyor. Keçiören Belediyesi olarak yılın 12 ayında camilerimizde ve diğer ibadethanelerimizde rutin temizlik çalışmalarımız var. İlçe sınırlarımız içerisinde bulunan cami ve mescitlerimizi profesyonel temizlik çalışanlarımız temiz ve hijyenik hale getiriyor. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla, sağlıklı bir şekilde ibadet etmeleri için Ramazan ayı öncesinde camilerimizde temizlik çalışmalarımızı artırıyoruz.”