30 Mayıs 2019

Keçiören Belediyesi, Ramazan bayramı öncesinde mezarlıklarda genel temizlik ve bakım çalışması başlattı. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bayram öncesi ve bayram gününde mezarlık ziyareti yapan vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla aile kabirlerini görmeleri için çalışmalarımızı tamamladık. Mezarlıklarımızı sadece bayramlara özel değil yılın 12 ayı temizleyerek hakkın rahmetine kavuşan vatandaşlarımıza saygımızı gösteriyoruz” dedi.

OTLAR BİÇİLDİ, ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPILDI

Vatandaşların bayram öncesi ve bayram süresince en yoğun olarak ziyaret ettiği mekânlar arasında yer alan mezarlıkların bakım ve temizliği kapsamında Ovacık Aile Mezarlığı’nda çim biçme ve çevre temizliği yapıldı.  Keçiören Belediyesi Çevre Koruma-Kontrol ve Temizlik İşleri Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarda kuruyan otlar ve yeşil otlar biçildi, dikenler ve etraftaki çöplerin ise detaylı temizliği geçekleştirildi. Mezarlık, yapılan bakım ve onarım çalışmalarından sonra vatandaşların ziyaretlerini rahat ve huzurlu bir ortamda yapabilmeleri için güzel bir görünüme kavuştu.

ALTINOK: EBEDİ MEKÂNLARIMIZA ÖZEN GÖSTERMELİYİZ

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, mezarlıkların sadece özel günlere özel değil, yıl boyunca temizlenmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Evlerimizde yaptığımız temizlikler ne kadar özenliyse, belediyemizin temizlik konusunda caddelerimize, sokaklarımıza, parklarımıza karşı gösterdiği hassasiyet nasıl bir gereklilikse, saygıdeğer yakınlarımızın ve aile büyüklerimizin ebedi mekânlarının temizliğine de aynı şekilde büyük bir dikkat ve özen göstermeliyiz. Bu kapsamda biz mezarlıklarımızı sadece bayramlara özel değil yılın 12 ayı temizleyerek hakkın rahmetine kavuşan vatandaşlarımıza saygımızı gösteriyoruz. Bayram öncesi ve bayram gününde mezarlık ziyareti yapan vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla aile kabirlerini ziyaret etmeleri için çalışmalarımızı da tamamladık. Allah ebediyete intikal eden bütün kullara rahmet eylesin” diye konuştu.