18 Eylül 2020

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için ilçe sınırları içinde bulunan 327 resmi ve özel okulda 5 bin 84 dersliği dezenfekte ederek öğrenci ve öğretmenlere sağlıklı bir ortam hazırlandığını belirtti. Başkan Altınok, “İlçemizde 154 binden fazla öğrenci, 10 binden fazla da öğretmenimiz bulunuyor. Onların sağlığını korumak bizim temel görevimizdir. Aşamalı olarak örgün eğitime başlamayı planlayan okullarımızda koronavirüse karşı sağlık koşullarını oluşturmak için elimizdeki tüm imkânları seferber ediyoruz.” dedi.

5 BİN 84 DERSLİK DEZENFEKTE EDİLDİ

Keçiören Belediyesi, yeni tip koronavirüs  (Kovid-19) salgını sürecinde örgün eğitim koşullarının oluşturulması için özel dezenfekte ekibi kurarak 51 mahallede sürdürdüğü dezenfekte çalışmalarını okullarda yoğunlaştırdı. Ekipler, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ortaklaşa alınan kararla 21 Eylül Pazartesi günü kademeli olarak eğitime başlayacak olan okullarda dezenfekte çalışmalarını tamamladı. Bu kapsamda 327 resmi ve özel okulda 5 bin 84 derslik dezenfekte edildi.

24 SAAT DEZENFEKTE

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçedeki dezenfekte çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtirken, Temizlik İşleri ve Çevre Koruma müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmaların 24 saat esasına göre devam ettiğini söyledi.

Altınok, şunları aktardı:

“Temizlik ve dezenfekte ekibimizle mahallelerimizdeki her bir cadde, sokak, park, bahçe ve boş arazileri temizliyor ve salgın hastalığa karşı dezenfekte ediyoruz. Şimdiye kadar; yüzme havuzu, okul, cami, cemevi, mescit, Kur`an kursları, sağlık ocağı, muhtarlık binası, polis karakolu, eğitim ve kültür merkezi, hastane, tıp merkezi, halk eğitim merkezi, öğrenci yurdu, zabıta karakolu, mahalle konağı, stadyum, düğün salonu, emniyet müdürlüğü, vergi daireleri, taksi, dolmuş, otobüs, durak, çocuk oyun alanı, ATM ve piknik alanları gibi birçok ayrı noktada dezenfekte çalışması yürüttük.”