23 Ekim 2019

Keçiören Belediyesi`nin 2020 yılı mali bütçesi, Ekim Ayı Meclis Toplantısı`nda görüşüldü. Oy birliği ile meclisten geçen Keçiören Belediyesi`nin 2020 Yılı bütçesi 560 milyon Türk Lirası olarak belirlendi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un başkanlığında toplanan Belediye Meclisinde bütçe ve performans maddeleri tek tek okunarak oylamaya sunuldu. Oylamanın ardından Keçiören Belediye bütçesi 560 milyon TL denk bütçe olarak oy birliği ile kabul edildi. Fen İşleri Müdürlüğü 105 milyon 930 bin TL, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 69 milyon 952 bin TL, Park ve Bahçeler Müdürlüğü de 63 milyon 100 bin TL ile bütçeden en fazla payı alan müdürlükler oldu.

“VATANDAŞLARIMIZA LAYIK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Altınok, bütçenin Keçiören’e hayırlı uğurlu olmasını temenni ederken, "Meclis üyelerimize, emek veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İlçemize Ankara`mıza değer katacak bir bütçe olduğunu düşünüyoruz. Keçiören Belediyesi olarak örnek alınan büyük yatırımları, sosyal tesisleri hayata geçirmiş bir belediyeyiz. Tüm vatandaşlarımıza da şükranlarımızı sunuyorum, onlara layık olmak için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

“MİLLETİN DERDİNDEN BAŞKA DERDİMİZ YOK”

Seçimlerde verdikleri sözleri bir bir yerine getirmeye başladıklarına da dikkat çeken Altınok, “Hizmeti artırma ve tasarruf sağlama ana ilkemiz olacak. Beytülmale sahip çıkacağız, derdimiz milletin derdi, başka bir derdimiz yok. Yaptığımız projelerin Keçiören’in imajına katkısı milyarlardır. Şehrimizin gelişmesi, cazibe merkezi haline gelmesi ve turist sayımızın artması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hak ve hukuk çerçevesinde önümüzdeki süreçte hizmetleri çok daha hızlandıracağız” diye konuştu.

“YENİ DÖNEM HİZMET VE TASARRUF DÖNEMİ OLACAK”

Deniz Dünyası, Atatürk Bahçesi Botanik Park, Estergon Türk Kültür Merkezi, büyük Keçiören Şelalesi gibi yan yana gezilebilecek önemli durakların hiçbir ilçede olmadığına da değinen Altınok yeni dönemde yapılacaklara ilişkin de şunları söyledi:

“Belediyemizin arka tarafına otopark ve düğün salonu projemiz var, Cumhuriyet Kulemizi Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır bir şekilde tamamlayıp hizmete sunacağız. Sokak hayvanlarımız için barınağımızı genişletiyoruz, sokaklara su ve mama kabı koyacağız. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Sayın İbrahim Saraçoğlu ile birlikte Bağlum’a bağlı köylerimizde organik tarım ve hayvancılığa başladık, tohumlarımızı dağıtıyoruz. Atatürk Botanik Bahçemizi genişletiyoruz. Bu yıl 150 bin ağaç dikeceğiz, Tarım ve Orman Bakanlığımız ile görüştük, inşallah Keçiören 5 yıl sonra en yeşil ilçe olacak. İstihdama dönük iş arayan ve iş verenleri buluşturan bir web sitesini hayata geçireceğiz Üniversite öğrencilerine burs konusunda destek olacağız, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Kent Konseyimizi faaliyete geçireceğiz.”

Altınok bütçenin doğru kullanılmasının önemli olduğunu vurgulayıp hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ettikten sonra Barış Pınarı Harekâtında şehit olan askerlere rahmet, gazilere de acil şifalar dileyerek bütçe görüşmelerini sonlandırdı.