14 Tem 2019

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, geçtiğimiz günlerde akşam saatlerinde Keçiören Belediyesi önünde belediye personelleri tarafından bulunan Ankara kedisini himayesi altına aldı. Altınok sayesinde sıcak bir yuvaya kavuşan ve “Boncuk” ismi verilen kedi, bundan böyle belediye binasında yaşayacak, belediye personeli tarafından beslenecek. “Allah’ın yarattığı her şey güzeldir ve O’nun engin sevgisiyle yaratılmıştır” sözlerini sık sık tekrarlayan Altınok, kedinin gerçek sahibinin ortaya çıkması durumunda teslim edileceğini de belirtti.

“ADINI BONCUK KOYDUK”

Keçiören Belediyesi önünde personeller tarafından bulunan, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne götürülen Ankara kedisinin önce sağlık kontrolleri yapıldı. 1 buçuk yaşlarında olduğu tahmin edilen sevimli kedinin yapılan sağlık kontrollerin ardından işitme engelli olduğu da tespit edildi. Keçiören Belediyesi veterinerleri tarafından bakımı titizlikle yapılan kediyle makamında yakından ilgilenen Başkan Altınok, “Belediyemizin önünde bulduğumuz işitme engelli Ankara kedimizi sahiplendik. Yeni misafirimize ‘Boncuk’ ismini koyduk. Eğer bir sahibi varsa bu sevimli emaneti teslim edebiliriz. Yüce Allah’ın yarattığı güzel varlıklarımıza her daim sahip çıkacağız, dinimiz hayvanlara merhamet etmemizi, korumamızı, sevmemizi emrediyor; eziyeti, işkenceyi ve haklarını çiğnemeyi ise şiddetle men ediyor” dedi.

“ONLARIN DA SEVGİ VE ŞEFKATE İHTİYACI VAR”

Satın almak yerine barınaklardan sahiplenilmesi gerektiğinin de altını çizen Altınok, “Satın almak yerine, sokaklarda yaşayan canlıların korunup sahiplenilmesini tavsiye ediyoruz. Hayvanlar bir oyuncak, bir eğlence metası, bizim malımız değil. Hayvanlar da aynı bizler gibi bir cana, duygulara sahip. Sevgiye ve şefkate ihtiyaçları var. Tedavileri yapılan sokak hayvanlarını web sayfamızdan ‘sahiplenmek istiyorum’ linki sayesinde sahiplendiriyoruz, onlar da gönüllü hayvan severler sayesinde sıcak bir yuvaya kavuşuyor. Sahiplenmek yaşatmaktır, sahiplenmenin ilk koşulu da sevmektir” diye konuştu.

Boncuk ile sıcak bir iletişim kuran ve elleriyle besleyen Başkan Altınok, daha sonra Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerine verdiği talimatla, kedinin gerçek sahibi ortaya çıkarsa teslim edilmesini, aksi hâlde bakımının belediye bünyesinde en iyi şekilde sürdürülmesini istedi.