16 Mayıs 2019

Ramazan Etkinlikleri kapsamında birlik, beraberlik ve kardeşliğe vesile olmak amacıyla vatandaşları buluşturmaya devam ettiklerini ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bu ay her şeyden önce yardımlaşma ve dayanışma ayıdır, cömertliğimizi, birliğimizi gösterme ayıdır” dedi.

Kalaba Kent Meydanında gerçekleştirilen Ramazan Etkinliklerinin onuncu günü kukla gösterisi ile başladı. Aşuk ve Maşuk ise alandakilere eğlenceli dakikalar yaşatırken, izleyenler alkışla tempo tutmaktan kendini alamadı. Tasavvuf Sanatçısı Ender Tekin’in ilahi konseri ile dinleyenler Ramazanın maneviyatını yaşarken, semazenler de sanatçıya eşlik ederek sahnede görsel bir şölen oluşturdular.

DEVLETİMİZ, MİLLETİMİZ, BAYRAĞIMIZ VAR OLSUN

Tekin’in şehitler ve şehit yakınları için seslendirdiği “Gazze” ilahisi ise alandakilere duygu dolu anlar yaşattı. Her fırsatta “Devletimiz, milletimiz, bayrağımız var olsun” diyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da, “Devletimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Vatanımız, devletimiz ve bayrağımız uğruna seve seve şehadet şerbetini içen kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi de rahmetle minnetle anıyorum. 11 ayın sultanı, rahmet, bereket ayı Ramazan-ı Şerif Türk-İslam âlemine, tüm insanlığa hayırlar getirsin. Bu mübarek aylar birliğimizi, beraberliğimizi kuvvetlendirmeye de vesile olur. Bu ay, çevremizde ihtiyaç sahiplerine, öksüzlere, yetimlere kol kanat germe, soframızı, gönlümüzü açma ayıdır” diye konuştu.

ALTINOK KEÇİÖRENLİLERİN RAMAZAN SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Vatandaşlarla sohbetler eden ve fotoğraf çektirmek isteyenlerin ricasını kırmayan Başkan Altınok aynı zamanda onların taleplerini de dinleyerek, “Keçiören benim sevdam. Sokaklar, makamımız, vatandaşlarımız da başımızın tacı olmaya devam edecek” mesajı verdi.