09 Mayıs 2019

“Keçiören yeşillikler cenneti olacak” diyerek göreve başlayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, daha yeşil bir Keçiören için ağaçlandırma seferberliğine devam ediyor. Karargâhtepe Mahallesinde Bilge Akgül Hatıra Ormanındaki yaklaşık 5 bin metrekarelik alanda toplam 140 adet fidanın dikim törenine katılan Başkan Altınok, çocukların yoğun sevgi gösterisiyle karşılandı.

Çocuklar, veliler, öğretmenler ve vatandaşların katıldığı ağaç dikim töreninde Karargâhtepe Mahallesi’nin önemine de değinen Başkan Altınok, “Cumhuriyetimiz burada kuruldu. Burası ilk genelkurmay karargâhımız. 27 Aralık 1919’da Atatürk Ankara’ya ilk geldiğinde aslında Keçiören’e geliyor. İstiklâl Mücadelesini buradan yönetiyor, devletin kuruluş temellerini burada atıyor” diye konuştu.

MEDENİYETLER ŞEHİRLERDEN GEÇER

Yeşil alanların kuşaklar arası miras olduğuna ve medeniyetlerin şehirlerden geçtiğine de dikkat çeken Altınok, "Bizler de yeşil alanlarımızın sayısını artırmaya dönük çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Keçiören`de inşallah herkesin bir dikili ağacı olacak. Hedeflerimiz doğrultusunda insan ile doğayı yakınlaştırmaya, doğa mirasına sahip çıkmaya ve 2023, 2053, 2071 Türkiye`sini birlikte inşa etmeye devam edeceğiz. Yerel yönetimler olarak kişi başına düşen yeşil alan miktarını ne kadar artırırsak, hem ülkemizi hem de dünyamızı gelecek nesillere daha sağlıklı bir şekilde hazırlamış oluruz" dedi.

Başkan Altınok çocuklarla birlikte ladin, sedir, mavi servi, leylandi, karaçam, akçağaç türlerindeki ağaçları toprakla buluştururken, ilk can sularını da verdi. Altınok, “Çocuklar hem çiçek hem melek hem de gelecektir” derken onlardan ağaçları koruma sözü de aldı.