14 Nisan 2020

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok Ülke TV’de yayınlanan SPOR & SPOR programına telefonla bağlanarak spora ve sporcuya verdikleri desteklerle birlikte tesisleşmeye yönelik yapılan yatırımları anlattı. Altınok, “Türkiye`de en çok parkın olduğu yer Keçiören’dir. 450 park yaptık. Spor tesisleri, halı sahalar yaptık ve bu halı sahaları ücretsiz olarak çocuklarımıza ve gençlerimize ilk kez biz sunduk. Öğrencilerimize burs veriyoruz. Geçtiğimiz dönemlerde de vermiştik. Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile bu yıl da gençlerimize burs vermeye devam ediyoruz” dedi.

ÇOCUKLARLA VE GENÇLERLE SEVGİ BAĞIMIZ VAR

Başkan Altınok, çocuklarla ve gençlerle kurduğu samimi muhabbete ilişkin de açıklamalarda bulunarak, “Çocuklarla ve gençlerle çok iyi bir diyaloğum var. Çünkü çocuklar ve gençler milletlerin ve devletlerin geleceği, umudu, ümidi, ikbali ve istikbalidir. Çocuklarımıza ve gençlerimizle çok iyi ilgilenip, onlara iyi bakmamız lazım. Onları en iyi, en sağlıklı bir şekilde yetiştirmemiz lazım. Dolayısıyla her dönemde çocuklarla ve gençlerle farklı bir sevgi bir bağımız oluşmuştur, bu bağ hala devam etmektedir. Çocuklarımıza oyun oynayacakları, spor yapacakları alanları sunarak her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olduk. Taze beyinlerin, fidanların zehirlenmemeleri, her türlü kötü alışkanlıklardan uzak durmaları, iyi bir eğitim alıp daha sağlıklı bir şekilde yetişmeleri için elimizden gelen ne varsa bunların tamamını yaptık” diye konuştu.

“DÜNYA STANDARTLARINDA TESİSLERİMİZ VAR”

Keçiören’de spora ve sporcuya verilen destekler ile birlikte sporda tesisleşme anlamında yapılan yatırımları da anlatan Altınok şunları söyledi:

“Öncelikle bir teşekkürüm olacak. Keçiören`e bu sene çok sayıda spor tesisi kazandırdık.  Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na da çok teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda Spor Toto Başkanımıza da çok teşekkür ediyoruz. Bu sene Keçiören`e ciddi bir yatırım yapıldı, ciddi bir emek verildi. Biz de bu yatırımların ihalesini hızlı bir şekilde yapıp birçok spor tesisini gençlerimizle, çocuklarımızla ve vatandaşlarımızla buluşturacağız. Bu spor tesislerinden de sadece Keçiörenliler değil tüm Ankaralılar istifade edecek. 31 tane yeni halı saha yapacağız. Ayrıca yine kapalı spor salonları ve gençlik merkezleri de yapacağız. Stadyumumuz var ve buranın bakım, onarım ve tadilatını yapıyoruz. Keçiören Belediyesi Bağlumspor Kulübümüz kullanıyordu. Burası aynı zamanda profesyonel maçların oynanacağı bir stat haline gelecek. Tüm bunların yanı sıra Etlik Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Tesisimiz var. Dünya Yüzme Olimpiyatları’nın yapılacağı standartların üzerinde olan bu tesisimizde birçok turnuva düzenleniyor. Yüzme Federasyonumuz; Türkiye şampiyonalarını ve Türkiye elemelerini burada yapıyor. Ankara`daki yarışmalar, seçmeler burada yapılıyor. Yine Gençlik ve Spor Bakanımıza teşekkür ediyorum. Taha Akgül Spor Salonumuzda Türkiye çapında birçok turnuva yine bu tesisimizde yapılıyor. Güreş Federasyonumuza da ilçemizde bir yer verdik. Buraya yapılacak olan tesis dünya standartlarında olacak. Bu salonda takımlarımız ve yabancı takımlar kamp yapabilecekler. Karate Federasyonumuza da bir yer tahsis ettik. Badminton Federasyonumuza zaten daha önce bir yer tahsis etmiştik, ilçemizde faaliyet gösteriyorlar. Keçiören Türkiye`de ve Ankara`da sporun merkezi, sporun Başkenti haline gelecek.”

“İLK İŞ OLARAK DEZENFEKTAN ÜRETİMİNE BAŞLADIK”

Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Keçiören Belediyesinin yaptığı çalışmaları da anlatan Altınok şu bilgileri verdi:

“Koronavirüs salgını başlar başlamaz biz ilk iş olarak dezenfektan üretimine başladık. Bilim heyetimizle birlikte kaliteli bir dezenfektan üretim merkezi kurduk. KEÇMEK kurslarında görev yapan öğretmenlerimizi devreye sokarak maske üretimine başladık. Günlük 7 bin adet maske üretiyoruz. Bu maskeleri de Keçiörenli vatandaşlarımıza ve ihtiyacı olan kurumlarımıza dağıtıyoruz. Şu anda insanlar dezenfekte diyerek çamaşır suyu ile yapılan kimyasalları almak durumda kalıyor. Virüs öldürücü, mikrop öldürücü ve çözücü özelliği olan aynı zamanda çevreye zararı olmayan 50 bin şişe el dezenfektanı dağıtıyoruz. Evde kal çağrıları yaptığımız bilgilendirme videolarıyla aynı zamanda evde spor yap, sağlıklı kal diyerek vatandaşlarımıza mesajlar veriyoruz.”

“CUMHURİYET KULESİ BAŞKENT’İMİZİ SÜSLEYECEK”

Altınok, Cumhuriyetin 100’üncü yılını sembolleştiren vizyon proje Cumhuriyet Kulesine ilişkin de konuşarak şunları aktardı:

“Cumhuriyet Kulemizin ihalesini 10 Nisan`da yaptık, Rabbim nasip ederse 2021 yılında açılışını yapacağız. Sadece Keçiören için değil Ankara ve Türkiye için tarih attığımız muhteşem bir eser olacak. Kule, Ankara’ya gelenlerin gezip görmek isteyeceği, ziyaret edeceği bir eser olacak. Kulemizin üzerinde bir de uzay terası olacak. Burası çocuklarımızın ve gençlerimizin keyif alacağı, eğlenceli vakit geçireceği bir mekân olacak. Çocuklarımız bilimsel gelişmeleri buradan takip eme fırsatı bulacaklar. Ankara`da bir de Atakule var. Ayrıca İstanbul`da bir Çamlıca Kulesi var. Cumhuriyet Kulesi 186 metre ile Türkiye`de yapılmış olan en büyük kule olacak. Atakule’ye göre daha çok aktivitenin ve gezilecek yerin daha çok olduğu, insanlarımızın aileleri ile birlikte çocuklarını alıp gelerek vakit geçireceği bir eser olacak. Aynı zamanda muhteşem bir gece aydınlatması ile Ankara’nın yüzde 90’ından görünen bir abide, bir gelin edasıyla Başkent’imizi süsleyecek.”