• Radyo Angara
  • Akmasa Çağrı Merkezi Akmasa 444 52 76
  • Keçikoop
  • Bip Hattı 0530 917 52 76
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başkan Altınok: Çiftçilerimize tohum desteği sağlıyoruz

Paylaşmak İçin Tıklayınız

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “İlçemizi, Ankara’nın doğal ürün üretim ve satış merkezi yapacağımızı ilk göreve geldiğimiz günden itibaren ifade ediyoruz. Bu kapsamda çalışmalarımıza Bağlum’dan başladık. Kösrelik, Güzelyurt, Çalseki ve Sarıbey köylerimizde ilk etapta, 10 ton siyez buğdayı, 2,5 ton fiğ yem bitkisi ve 500 kg mısır tohumlarının dağıtımını yaparak, çiftçilerimize üretimle ilgili bilgilendirme desteği de sağladık” dedi.

İYİ TARIM UYGULAMALARI HIZ KAZANDI

Keçiören Belediyesi, dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrasında uluslararası alanda gıda ihtiyacının önem kazanmasıyla birlikte ilçede ‘İyi Tarım Uygulamalarına’ hız kazandırdı. Bu kapsamda Keçiören’e bağlı Kösrelik, Güzelyurt, Çalseki ve Sarıbeyler köylerindeki çiftçilere 10 ton siyez buğdayı, 2,5 ton yem bitkisi fiğ ve 500 kilogram mısır tohumlarının dağıtımını yaparak çiftçilere üretimle ilgili destek sağladı.

29 BİN SEBZE FİDESİ DAĞITILACAK

Başkan Turgut Altınok, ilçeye bağlı 4 köydeki çiftçilere dağıtılmak üzere Başkent’in iklimine uygun çeşitli türlerde 29 bin adet sebze fideleri ile birlikte 760 adet meyve fidanı dağıtımının yapılacağını da belirtti.

ÇİFTÇİYE UYGULAMALI EĞİTİM, VATANDAŞA DOĞAL ÜRÜN

Ankara İl Tarım Müdürlüğü, Keçiören İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi bölümleri işbirliğinde yürütülen İyi Tarım Uygulamasından başarılı sonuçlar alınacağını da vurgulayan Altınok, “Belediyemiz tarafından kurulan uygulama ve eğitim bahçemizde çiftçilerimiz pratik olarak eğitim alabilecekler. Bu bahçelerde üniversite hocalarımızın gözetiminde üretilen sebze ve meyvelerin uygun fiyatlarla satışları sağlanarak halkımızın doğal ve kaliteli ürünlere ulaşması mümkün olacak” diye konuştu.

10.05.2020