• Akmasa Çağrı Merkezi Akmasa Çağrı Merkezi : 444 52 76    Whatsapp Hattı Hattımız : +90 530 917 52 76
  • EN
Mustafa Kemal ATATÜRK

BAKAN PAKDEMİRLİ, BAŞKAN ALTINOK İLE KURBAN SATIŞ ALANINI GEZDİ

Paylaşmak İçin Tıklayınız

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile birlikte Keçiören Belediyesi tarafından Bağlum mevkiine kurulan kurban satış alanında incelemelerde bulundu.

Toplam 600 çadır kapasiteli kurban satış alanında incelemelerde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan eşlik etti. Kurban satıcıları ile sohbet ederek taleplerini dinleyen Bakan Pakdemirli, kulak küpesi sayesinde hayvanın şeceresinin görüldüğüne dikkat çekerek, “Kurban satış alanındaki hazırlıkları yerinde görmeye ve incelemeye geldik. Hayvan pazarlarının tıbbi ve sıhhi hijyeni ve pazarların sağlığı bizim önceliğimiz, hayvanbilgi.tarim.gov.tr web sayfası üzerinden kulak küpe numarasını girip o hayvana dair tüm bilgilere ulaşabiliyorsunuz. O hayvanın şeceresini görebiliyorsunuz, ayrıca akıllı telefonlarından HaySag uygulamasıyla da yine bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Bilgilendirme ve bilinçlendirme maksadıyla kurban rehberi dağıttık, orda da gerekli tüm bilgiler mevcut” diye konuştu.

İllerde belirlenen kurban komisyonları ile kesim için belirlenen mezbahanelerde hayvanların kesilmesi gerektiğini vurgulayan Pakdemirli, bir hayvan üzerinden de HaySag uygulamasını gösterdi.

KURBAN PAZARLIĞINA ARACI OLDU

Bir kurban satıcısı ve alıcı arasındaki pazarlığa da aracılık eden Pakdemirli, “Hayırlı – uğurlu olsun, bereketli olsun” dedi.

Satış alanında babasına yardım eden 6. sınıf öğrencisi Cebrail ile de kısa bir süre sohbet eden Bakan Pakdemirli ve Başkan Altınok, tüm vatandaşlara “Hayırlı bayramlar” temennisinde bulundular.

ALTINOK: BU YIL KARGAŞA, KAVGA YOK, HAKKANİYET VE ADALET VAR

Keçiörenli’lerin Kurban Bayramı`nı huzur içerisinde geçirmeleri için gereken tüm tedbirleri aldıklarını söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Vatandaşlarımız herhangi bir sıkıntı yaşadıklarında kurban satış yerlerindeki zabıta ekiplerimizden ve belediyemizden yardım alabilirler. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Gönül rahatlığı içerisinde kurbanlık alışverişlerini yapabilirler, Kurban Bayramı boyunca da tüm personelimiz alanda olacak, 14 ayrı kurban kesim alanlarımızda da son kontrollerimizi yapıyoruz. Bu yıl kargaşa, kavga yok, hakkaniyet ve adalet var” dedi.

BAŞKAN ALTINOK’A HİZMETTEN MEMNUNUZ TEŞEKKÜRÜ

Kurban alanını gezerek satıcılarla tek tek sohbet eden ve taleplerini not eden Başkan Altınok, “bereketli kazançlar” diledi ayrıca veteriner, sağlık kabini ve zabıta noktalarında da incelemelerde bulundu.

Satıcılar, kurban satış alanından duydukları memnuniyeti dile getirirken Başkan Altınok’a teşekkürlerini de ilettiler.

07.08.2019