08 Kasım 2019

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, evde sağlık ve bakım hizmeti alan ihtiyaç sahiplerinin sosyal yaşama daha aktif katılımını amaçlayan “Gönül Komşusu Projesine” dair ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Derneği (EVSAD) tarafından yürütülen  “Gönül Komşusu Projesi” ile ilgili istişarelerde bulunmak üzere EVSAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karagöz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yaşlı Bakım Hizmetleri Daire Başkanı Coşgun Gürboğa, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dekan Yardımcısı Dr. Ergün Hasgül,  EVSAD Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı Songül Karatekin Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’u makamında ziyaret etti.

Görüşmede Gönül Komşusu Projesinin Keçiören’de yaygınlaştırılması ve bağımlılıkla mücadele, yaşlı ve engelli hizmetlerinde ve kent konseylerinde yürütülecek çalışmalarla ilgili ve 2020 yılında Ankara’da gerçekleştirilecek “Yerel Yönetimlerle Yaşlı ve Engelli Hizmetleri Sempozyumu” hakkında istişarelerde bulunuldu.

Gönül Komşusu Projesiyle evde bakıma muhtaç vatandaşlar tespit edildikten sonra yakın komşularına başvurularak, onlardan "Gönül Komşusu" olmaları isteniliyor. Bu sayede bir araya getirilen komşular, birbirlerinin yardımına koşuyor. Ankara’da başlatılan Gönül Komşusu Projesinin ülke genelinde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Her fırsatta Hz. Muhammed’in (S.A.V.) ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ Hadisini hatırlatan Başkan Altınok görüşmede, ihtiyaç sahipleri, yaşlılar, engelliler başta olmak üzere her kesimin yanında olmaya devam edecekleri mesajını verdi.