25 Kasım 2019

Tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok Keçiören’deki yaklaşık 12 bin öğretmene “Öğretmenlerimizin ve insanlarımızın hizmetindeyiz. Belediyemizin bütün spor tesislerini ve yüzme havuzlarını onlara özel bir kart çıkararak  öğretmenlerimiz için ücretsiz yapacağız. Bu kadar emek, gayret sarf eden öğretmenlerimiz sağlıklı olmalı” müjdesini verdi.

Keçiören Belediyesi tarafından Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen Şef Ömer Hayri Uzun yönetiminde Türk Halk Müziği Sanatçısı Ümit Tokcan ve Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosunun sahne aldığı Öğretmenler Günü Özel Konserine Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un yanı sıra, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

“EĞİTİM BİR MİLLETİ YÜCELTİR VE YÜKSELTİR”

Tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Başkan Altınok şunları söyledi:

“Öğretmenlik mesleğinin temelinde sevgi, emek, fedakarlık var. Hepimizi bir öğretmen yetiştirdi. Hepimizin üzerinde emekleri, sevgileri ve çabaları var o nedenle tek bir gün değil 365 gün onlara verdiğimiz değeri göstermeliyiz. Bugün vesilesiyle gönül nağmelerimizden bir demet sunacağız onlara. Eğitim bir milleti yüceltir ve yükseltir, ecdadımız eğitime ve öğretmenlere çok değer atfetmiştir. Padişahların oturduğu koltuğun üzerinde öğretmenler otururdu, Osmanlı’nın cihan devleti olmasında eğitimin rolü büyüktür” dedi.

“KADINLAR CAHİL KALIRSA TOPLUM İLERİ GİDEMEZ”

İlk ayetin oku olduğunu ve Hz. Muhammed’in (S.A.V.) ‘İlim Çin’de de olsa gidip alınız’ hadisini,  Hz. Ali’nin (a.s)  ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözünü hatırlatan Altınok özellikle kız çocukların okutulması gerektiğini vurgulayarak, “Kadınlar ve anneler cahil kalırsa o toplum ileri gidemez” ifadesini kullandı.

SPOR TESİSLERİ ÖĞRETMENLER İÇİN ÜCRETSİZ

Altınok belediyenin spor tesisleri ve yüzme havuzlarının öğretmenlere ücretsiz hizmet vereceğini duyurarak, “Öğretmenlerimizin ve insanlarımızın hizmetindeyiz. Belediyemizin bütün spor tesislerini ve yüzme havuzlarını onlara özel bir kart çıkararak öğretmenlerimiz için ücretsiz yapacağız. Bu kadar emek, gayret sarf eden öğretmenlerimiz sağlıklı olmalı. Sağlıklı bir toplumun temelinde spor vardır, spor yapmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. ‘Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diyen Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehit olan öğretmenlerimizi ve edebiyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Ülkemizin ücra köşelerinde eğitim meşalesini yakan öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum, inşallah özlük haklarına kavuşurlar, gelecek kaygısı duymadan, geçim derdinde olmadan tüm benlikleriyle eğitim için çabalarlar” diye konuştu.

BULUT: EN GÜÇLÜ EĞİTİM ORDUSU KEÇİÖREN’DE

Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut da şehit öğretmenler Necmettin Yılmaz ve Aybüke Yalçın’ı rahmetle anarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Eğitim rakamları itibarıyla ilçeler arasında ilk sıradayız. 162 bin 882 öğrencimiz, 162 resmi, 190 özel okulumuz, görev yapan yaklaşık 12 bin öğretmenimizle güçlü bir eğitim ordusuna sahibiz.  Tekli eğitim için en fazla yatırım yapılan ilçeyiz. Belediyemize de okullarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesi, boya- badana yardımları, çevre düzenlemeleri, yeni yapılan okulların ruhsat işlemleri ve altyapı  konusundaki çalışmaları için çok teşekkür ediyorum, her zaman destek oluyorlar, inşallah hep birlikte Keçiören’i eğitimde marka yapacağız.”

TÜRKÜLERLE DOLU UNUTULMAZ BİR AKŞAM

Keçiören Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen programda Şef Ömer Hayri Uzun yönetiminde ve Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosunu sahne alarak Türkiye’nin yedi bölgesinden eserler seslendirdiler. Keçiören Belediyesi Çocuk Korosu da sahne alarak dinleyenlere sürpriz yaptı.

Başkan Turgut Altınok’un “Türk Halk Müziğine uzun yıllar hizmet etmiş, güzel insan” diye tanımladığı Türk Halk Müziği Sanatçısı Ümit Tokcan da seslendirdiği eserlerle dinleyenlere unutulmaz bir akşam yaşattı. Gecenin sonunda tüm protokol sahnede ‘Ölürüm Türkiyem’i seslendirirken Başkan Altınok ve protokol, gecenin anısına sanatçılara plaket ve çiçek takdim etti.