12 Mayıs 2019

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Anneler Günü Kutlama Programında, “Ana sevgisinin bir tarifi yoktur. Kelimeler bu hissi ve sevgiyi anlatamaz. Yaşadığımız coğrafyanın adı Anadolu`dur. Anadolu, analar diyarıdır, aynı zamanda yiğitliğin bir timsalidir. Analarımız, devletimizin ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda, devletimizin kurtuluşunda cepheye lojistik destek sağlamıştır. Allah hepsinden razı olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün annesi Zübeyde Hanım başta olmak üzere, hakkın rahmetine ulaşmış olan bütün annelerimize Allah’tan rahmet dileyerek, şehit ve gazi annelerimizin ve tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören Çiçekli Mahallesi İsa Yusuf Alptekin Parkı’nda düzenlenen Anneler Günü Kutlama Programında yaşlısından gencine alanda bulunan tüm annelere, beraberinde AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan ile birlikte 1000 adet gül fidanı dağıtarak tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

BİZİ YETİŞTİREN BÜTÜN ANALARDAN ALLAH RAZI OLSUN

Başkan Altınok, Anneler Günü Kutlama Programında yaptığı konuşmada, “Karşılıksız sevgiyle evlatlarına sarılan annelerimizin hakkını ödeyemeyiz” dedi.

Altınok, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İnsanlar cenneti başka yerde arıyor ama Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v), ‘Cennet annelerin ayağının altındadır’ buyuruyor. Anamız, babamız varsa onların duası ve Allah`ın rızası cennetin kapılarını açan veya cennetin kapılarını kapatan bir maneviyata sahiptir. Bizi yetiştiren bütün analardan Allah razı olsun. Biliyorsunuz yaşadığımız coğrafyanın adı da Anadolu`dur. Anadolu, analar diyarıdır, aynı zamanda yiğitliğin bir timsalidir. Analarımız devletimizin ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda, devletimizin kurtuluşunda cephe gerisinde lojistik destek sağlamıştır. Allah hepsinden razı olsun. Deniyor ya, ‘Ana gibi yar olmaz Bağdat gibi diyar olmaz; ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar’ diye işte tüm bu sözler boş değildir. Ana yüreğini, ana sevgisini anlatan sözlerdir. Ana sevgisinin bir tarifi yoktur. Kelimeler bu hissi ve sevgiyi anlatamaz. Dolayısıyla bugün Anneler Günü dolayısıyla gül dağıttık. Anayı kalem yazmaz, ama gül Peygamber efendimizin (s.a.v) kokusudur. Gül gibi olan annelerimize en güzel hediyedir. Bu yüzden annelerimize yine kalemin yazamayacağı bir güzellik olan gül hediye ettik. Dolayısıyla bütün annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum. Büyüklerin ellerinden öpüyorum. Duaların kabul olduğu bu ay mübarek bir ayda Allah sağlık, birlik, dirlik versin. Sıkıntılarınızı kolaylaştırsın, sevince çevirsin.”

ALTINOK, AİLESİYLE BİRLİKTE HUZUREVİNİ ZİYARET ETTİ

Başkan Altınok daha sonra eşi, çocukları, gelini ve torunlarıyla birlikte Keçiören Belediyesi Huzur Evine geçerek, burada bulunan yaşlı annelerin Anneler Günü’nü kutladı. Huzur evi sakini yaşlı annelerin tek tek ellerinden öpen ve sohbet eden Başkan Altınok, “Bizlerden büyük olan analarımızın ellerinden öpüyorum. Allah’ın rahmetine kavuşan analarımıza Allahtan rahmet diliyorum” dedi.

HUZUR EVİMİZ, BİZİM SEVAP MERKEZ BANKAMIZDIR

Altınok, huzurevini ziyarete gelen vatandaşlara ve huzur evi sakinlerine hitaben şöyle konuştu:

“Keçiören Belediyesi çok şanslı bir belediyedir. Huzur evimizde bulunan bu kadar anamızın duasını aldığımız zaman inşallah cennetin en güzel yerinde olacağız. Burası bizim ‘sevap merkez bankamızdır’ veya burası bizim ‘beddua merkez bankamızdır.’ Çünkü analarımızdan, babalarımızdan beddua alırsak iki cihanda da yakamız bir araya gelmez. Biz görevi devraldık, baktık ki huzur evimize yardım gelmeden yaşlılarımıza fazla bir şeyler verilmiyormuş. Burası bizim belediyemizin teminatı altındadır. Bizde, ‘Yaşlılarımızın masasında kuş sütü dahi olacak, her şeyin en kalitelisi olacak’ anlayışıyla belediyecilik yürütülür. Göreve başladım kaliteli sebze, meyve, yiyecek, içecek, hasta yaşlılarımıza diyetisyen kontrolünde özel yemekler yapılması için talimat verdim. Ne arasanız bulacaksınız. Şeker hastasına ayrı, tansiyonu olana ayrı yemekler çıkacak. Yatalak olan analarımıza ve babalarımıza da özenle bakacağız. Belediye personelimiz de itinalı davranarak analarımızı ve babalarımızı üzmeyecek. Analarımızın ellerinden öpüyor Anneler Günü’nüzü kutluyorum.”