• Bilgi Hattı : 444 52 76    & Hattımız : +90 530 917 52 76
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce uçkun (sinek ve sivrisinek) mücadelesi için çalışmalar Şubat ayı içerisinde başlamaktadır. Şubat ayından itibaren larva mücadelesi için Jit (sulak) alanlarında, dere boylarında, Bağlum atık su kanalında ve bölgemizde larva gelişimine sebebiyet verecek su birikintilerinde larva ilaçlaması periyodik olarak yapılmaktadır. 

Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce uçkun (sinek ve sivrisinek) mücadelesi  larva ve uçkun olmak üzere iki aşamada gerçekleşmektedir. Bölgede bulunan hedef vektör popülasyonunun larva halinden ergin (uçkun) hale gelmeden etkisiz hale gelmesi için larvasit uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulama larvasitin etken madde miktar ve cinsine göre belirli periyotlarla uygulanmaktadır. Larva mücadelesiyle sinek popülasyonunu kontrol etmek amacıyla sinekler uçmadan yumurta ve larva halindeyken etkisiz hale getirilmesini sağlanmaktadır. Yazın ULV (araç üstü soğuk sisleme) uçkun mücadelesinin daha etkin yapılmasında önemli rol oynamaktadır. Uçkun popülasyonunu esas etki eden larva mücadelesi olup araç üstü ilaçlama geriye kalan populasyonu etkisiz hale getirmektedir.
Larva mücadelesi larvasitin cins ve türüne göre değişik kullanım alanlarında uygulanabilmektedir. Halk sağlığını korumak amacıyla daha az ilaç kullanılması ve uçkunla mücadelenin etkisinin artması amacıyla larva mücadelesi ön plana çıkmaktadır. Belediyemizin kullanmış olduğu larvasitler ve uçkun ilaçları Sağlık Bakanlığınca onaylamış ilaçlardır.
Belediyemiz sınırları içinde sinek ve sivrisinek ile mücadele çalışmaları Mayıs ayı başında  başlatılıp, Eylül ayı sonuna kadar devam ettirilmektedir.

İlçemiz sınırlarındaki her mahalle  haftada en az 2 defa ve hava koşulları uygun olduğu sürece bir gündüz, bir gece olmak üzere rutin olarak ilaçlanmaya devam etmektedir. 

Belediyemiz tarafından Kapalı alan (haşere) ilaçlaması yapılmamakta, ancak Belediyemize ait hizmet binası, sosyal tesislerde kapalı alan ilaçlaması yapılmaktadır.

İlçemiz sınırları içerisinde bulunan pazar yerlerinin, temizliği yapıldıktan sonra ekiplerimiz tarafından ilaçlaması yapılmaktadır.