Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN’DE KAZAKİSTAN RÜZGARI ESTİ

Keçiören Belediyesi’nin Türkiye’de ilk ve tek olarak düzenlediği 7. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nde kardeş ülke Kazakistan Keçiören’e konuk oldu.

 

Programa Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak’ın yanı sıra, Kazakistan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı da yapan AK Parti Ankara Milletvekili Haluk İpek, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Kırgızistan Ankara Büyükelçisi İbragim Dzhunusov,  TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Almata Eyaleti Vali Yardımcısı Bahtiyar Önerbayev, Kazakistan Eski Milli Eğitim Bakanı Şamsa Berkimbayeva, AK Parti Keçiören İlçe Kadın Kolları Başkanı Mahpeyker Sert, TOGEM Başkanı Dr. Ayten Aydın ve çok sayıda Keçiörenli katıldı.

 

Kazakistan -Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı da yapan AK Parti Ankara Milletvekili Haluk İpek gönülleri birleştirdiği için Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkürlerini sunarak başladığı konuşmasında şunları söyledi; “Türkiye, Türk dünyası için Ortadoğu’ya, Balkanlar’a, Orta Asya’ya ve Avrupa’ya açılan bir kapıdır. Türk dünyası içerisinde ise Nursultan Nazarbayev liderliğinde her geçen gün büyüyen Kazakistan önemli bir yere sahip…”

 

KAZAKİSTAN’IN YILDIZI GİDEREK PARLIYOR

Ünlü Kazak ozanı ve atışma geleneğinin ustası Jambıl Jabayev’i doğumunun 170’inci yıl dönümünde bir sempozyumla andıklarını ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ise, “Bugün aynı zamanda geçtiğimiz yıl adını bir parkımıza verdiğimiz Ünlü Kazak Şair Süyinbay Aronuli’nin büstünün de açılışını gerçekleştirdik. Kazakistan’ı Keçiören’de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz, Kazakistan kalkınmakta olan ve yıldızı her geçen gün parlayacak bir ülke…” dedi.

 

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev Türkiye’de kendilerini anayurtlarında hissettiklerini belirtirken, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ise Ramazanın İslam dünyasında kardeşliğin gelişmesine vesile olmasını temenni etti.

 

YAŞASIN KARDEŞLİĞİMİZ

Almata Eyaleti Vali Yardımcısı Bahtiyar Önerbayev güzel ve bereketli bir ay olan Ramazanda bir arada olmaktan mutlu olduklarının altını çizerek başladığı konuşmasında, “Misafirperverliğinizle gerçek kardeşliği sergiliyorsunuz, Türk insanını seviyoruz, yaşasın kardeşliğimiz” mesajları verdi.

 

Programda Kazaklı sanatçılar dansları ve müziklerinden seçkin eserler sunarak büyük alkış aldılar. Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev  Başkan Mustafa Ak’a  Kazak Çapanı ve ünlü Kazak şair Jambıl Jabayev’in yağlı boya tablosunu hediye etti, hediyeleşmelerin ardından gece, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

21.06.2016