Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

ULUSLARARASI RAMAZAN ETKİNLİKLERİ’NİN İLK İFTAR SOFRASI KURULDU

Barış ve kardeşliğin simgesi 6’ıncı Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin açılış iftarı Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın da katılımıyla yapıldı.

 

Halil İbrahim Sofrası’nda gerçekleştirilen iftara Başbakan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Akdoğan’ın yanı sıra Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Yasin Aktay ve Haluk İpek, milletvekilleri, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nde temsil edilen ülkelerin büyükelçileri, Başkan Ak’ın eşi Hatice Ak ve büyükelçi eşleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı. Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlarken iftar yemeği sonrasında duayı Keçiören Müftüsü Dr.İhsan İlhan yaptırdı.

 

DÜNYA STANDARDINDA BİR PROGRAM 

Ramazan’ın paylaşma, rahmet ve merhamet ayı olduğuna dikkat çeken Başbakan Yardımcısı Akdoğan, “Fakire fukaraya sahip çıkmalı, garip gurebayı kucaklamalıyız. Devletimiz bunu yapıyor. Devlet ve millet elele birliğimizi güçlendirmeliyiz. Ramazan’da hepimiz yeni baştan nefis muhasebesi yapmalıyız. Tüm mazlumlara sahip çıkmak için muhasebe yapmalıyız. Allah’ın kelamını yüceltmek hepimizin görevidir” dedi. Konuşmasında Keçiören Belediyesi ve Mustafa Ak’a da tebriklerini dile getiren Akdoğan, “Dünyada artık ülkeler değil, ilçeler yarışıyor. Artık Keçiören dünya standartlarında program yapıyor” dedi. Türkiye’nin petrol kuyuları, altın madenleri ve doğalgaz rezervleri olmadığını, ancak vicdanının sesine kulak vererek 2 milyon Suriyeliye kucak açtığını ifade eden Akdoğan, “En son olaylarda 20 binden fazla insan Tel Abyad’dan Türkiye’ye geldi. Bölgemizde ne tür oyunlar oynandığını görüyoruz. Bir küresel siyaset mühendisliği yapılıyor. Bir takım bahaneler ileri sürülüp bölgeyi yeniden nasıl dizayn edebiliriz çabası var” diye konuştu.

 

ATEŞ ÇEMBERİNDEN GEÇİYORUZ 

Akdoğan, Türkiye’nin siyasi hesap yapmadığına, mazluma kimlik sormadığına işaret ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz mazluma, mağdura kucağımızı açar ve sahip çıkarız. Bu insanlık vazifesidir. Vicdani, ahlaki bir vazifedir. Zalime de kimliğini sormadan karşı çıkarız. İsterse Müslüman olsun, kim olursa olsun, zulmeden kim varsa onun karşısına dikiliriz. Türkiye sınırlarında yaşanan hadiselere ulusal güvenlik boyutuyla da bakıyoruz. Ulusal menfaatlerimiz açısından da bakarız. Dışarıda birileri bir takım senaryolar peşinde koşuyorsa Türkiye bu açıdan da yaşananları iyi değerlendirmek durumundadır. Ülkemiz büyük bir ateş çemberinin içinden geçiyor. İstikrar abidesi Türkiye’yi korumamız gerekiyor. Mazlumların sığınağı olan bir istikrar ve güven adası var. Sadece kendimiz için değil, bütün bölge halkları için Türkiye’nin güven ve istikrarını koruması çok büyük önem taşıyor.”

 

KİMSE VAZİFEDEN KAÇAMAZ 

Seçimden önce “AK Parti varsa güven ve istikrar var, çözüm süreci var, yeni anayasa, yeni Türkiye var” dediğini ve hükümet olabilmek için bir-iki puanın çok hayati olduğu uyarısında bulunduğunu hatırlatan Akdoğan, “Siyaset kurumu seçimden sonra temiz bir sayfa açtı. Demokrasi tahammül, diyalog ve uzlaşı rejimidir. Milletin mesajı budur ve bu mesaja uygun hareket etmek gerekir. Türkiye’nin menfaatlerini her şeyin üzerinde tutmak, sorumlu davranmak gerekir. Kimse sorumluluktan, vazifeden kaçamaz. Türkiye’nin yücelmesi için taşın altına elini koymak, bedenini, gövdesini koymak gerekir. Biz AK Parti olarak bu sorumluluğu her zaman üstlendik. Bundan sonra da sorumlu bir şekilde davranmayı sürdüreceğiz. Bu sonuçlar Türkiye’de güven ve istikrar açısından AK Parti’nin olmazsa olmaz bir parti olduğunu, Türkiye’yi yönetme sorumluluğuna sahip olan parti olduğunu göstermiştir. AK Parti Türkiye’nin birliğinin, bütünlüğünün teminatıdır, sigortasıdır” dedi. Yalçın Akdoğan, hakikati haykırmak için Türkiye’nin güçlü olması gerektiğini, Mısır’da darbe olurken herkesin “üç maymunu” oynadığını söyleyerek “Milletin seçilmiş iktidarını devirmek büyük bir alçaklıktır. Seçilmiş Cumhurbaşkanına idam cezası vermek, yargısız infaz yapmak, tiyatro gibi mahkemelerde yargılamak daha büyük bir alçaklıktır. Dünya buna da sessiz kalıyor. O zaman diğer dünya ülkeleri sizin samimiyetinize nasıl inanacaklar? Siz sadece kendi ahlaki zemininizi batırmıyorsunuz, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne de kötülük ediyorsunuz. Bu kavramları ve değerleri de biz yücelteceğiz” diye konuştu.

 

BAŞLATMAK KOLAY, SÜRDÜRMEK ZOR 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ise, bu geceyi düzenleyen ve güzel bir gelenek haline getiren Mustafa Ak’a teşekkür ederek “Böyle güzel programları başlatmak kolay, sürdürmek zordur. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri sayesinde her sene Ramazan’ın birinci gününü Keçiören’e ayırmış oluyoruz” dedi. 13 yıllık AK Parti hükümeti döneminin dünyada insani yardım bakımından birinci geldiğini kaydeden Aktay, “İslam dünyasında savaşlar, katliamlar neticesinde mağdur insanlar var. Bunun nedeni Müslümanlara oynanan oyunlardır. Bizlerin İslamlık ve insanlık borcu vardır. Sorumluluklarımız vardır. Hepimize idrak etmeyi Allah nasip etsin” mesajını verdi.

 

SEVGİ KÖPRÜLERİ KURDUK 

Belediye Başkanı Mustafa Ak da, 11 ayın sultanı rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’a bir kez daha ulaşmanın sevincini yaşadıklarını dile getirerek “Bu sene Keçiören’de artık bir gelenek haline gelen 6’ncı Keçiören Belediyesi Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’ni icra edeceğiz. Ramazan’ın ruhunu ve manasını yaşatmak adına kurduğumuz sevgi köprüleri bizleri kimi zaman Afrika’nın en uç noktalarına kimi zaman Balkanlar’ın yeşil coğrafyasına taşıyacak. Bosna’dan Filistin’e Afganistan’dan Kosova’ya bir zamanlar üzerinde beraberce huzur içinde yaşadığımız topraklardan gelen kardeşlerimizle senede bir kere de olsa yeniden buluşmanın heyecanını yaşayacağız, Ecdadımızdan bizlere miras kalan ‘Ramazan Medeniyeti’nin doruğa ulaştığı Uluslararası Ramazan Etkinliklerimizde kilometrelerce öteden gelseler de aslında hep yakınımızda hissettiğimiz kardeşlerimiz, bizlere kültürümüzün zenginliklerini hatırlatacaklar” diye konuştu.

 

RAMAZAN’IN ULVİ İKLİMİNDE BULUŞTUK 

Ayrıca ülkenin mozaiği olan hemşehri derneklerinin de Ramazan ayı boyunca Türkiye’nin dört bir köşesinden yöresel esintiler sunacaklarını vurgulayan Başkan Ak, “Böylece birlik ve beraberlik içerisinde Ramazan’ın ulvi ikliminde buluşmuş olacağız. Meddah, Karagöz gösterileri, Osmanlı Şerbeti ikramı, şiir dinletileri, Ramazan sohbetleri kısaca geçmişte yaşanan nostaljik Ramazan günlerini bu yıl da Keçiören’de yaşayacağız. Ayrıca 10 mahallemizde düzenleyeceğimiz mahalle iftarlarında siz değerli Keçiörenlilerle iftar sofrasında buluşacağız. Mahalle iftarlarımıza şimdiden bütün hemşehrilerimizi davet ediyorum. ‘Sınırları aşan kardeşlik’ parolamızın sadece yurtdışından gelen kardeşlerimizle değil, mahallemizdeki, sokağımızdaki komşularımız, kimsesizler ve savaştan kaçarak ülkemize sığınan mazlumlar ile gönül bağlarımızı kuvvvetlendireceğini ümit ediyorum. Bu vesileyle mübarek Ramazan ayınızı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

 

TÜRK HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM 

Etkinliklere katılan diğer ülkelerin büyükelçilerini temsilen konuşan İran Büyükelçisi Alireza Bıkdeli ise, “Keçiören’deki Ramazan Etkinlikleri kapsamında bütün Müslümanları Sayın Başkan Keçiören’de topluyor. İran ve diğer Müslüman ülkeler Keçiören’de Ramazan’ı kutlayacağız. Sınırları aşan kardeşliği Keçiören’de hayata geçirdiği için Mustafa Ak’ı tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah kardeşliğimizi güçlendirsin, dualarımızı kabul etsin” diye konuştu. Özbekistan Büyükelçisi Ulfat Kadyrov da, Türkiye’de 10’uncu Ramazan’ı kutlamanın mutluluğuna eriştiğini belirterek “Keçiören’deki Ramazan etkinliklerine de 4’üncü kez katılıyorum En yakın dostumuz, kardeşimiz olan Türk halkına teşekkür ediyorum. Keçiörenim, ailenizde sevgi ve sağlık olsun” dedi. Özbekistan halkından selam getirdiğini söyleyen Kadyrov, “Türkiye dünyanın parlayan yıldızı oldu. Ramazan’ı önümüzdeki yıl da birlikte kutlayacağımıza inanıyorum” dedi. Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Akdoğan kırmızı kurdele keserek açılışı gerçekleştirirken, protokol heyetinin toplu hatıra fotoğrafı çektirmesi ile program sona erdi.

 

 

19.06.2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player