Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

ÜÇ KARDEŞ GORAZDE İÇİN BİRARAYA GELDİ

Üç kardeş belediye Keçiören, Şahinbey ve Gorazde, Bosna Hersek’in Gorazde şehrinde inşa edilecek Kültür ve Eğitim Kompleksi ile binanın çevre ve peyzaj düzenlemesi için güç birliği yaptı. Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA) ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da destek verdiği projenin işbirliği protokolü imzalandı.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda düzenlenen imza törenine Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet İhsan Tahmazoğlu, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, TİKA Başkanı Serdar Çam ve Gorazde Müftüsü Hamed Efendic katıldı. Diyanet İşleri Başkanı Görmez, eksik kalmış güzel bir hayrı tamamlamak için biraraya geldiklerini söylerken, “ TİKA Gorazde, Keçiören ve Şahinbey belediyeleri kendi aralarında güzel bir kardeşlik ruhu sergileyip eğitim ve kültür merkezini inşa edecekler” dedi. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak Orta Asya Türk Cumhuriyetleri, Balkanlar ve Afrika’daki kardeş şehirler edindiklerini anlatan Görmez, “Her müftümüz bir başka ülkedeki müftü ile kardeş oluyor. Oradaki bir eksikliği tamamlıyor” diye konuştu. TİKA Başkanı Çam ise, böyle güzel bir projede yer aldıkları için duydukları memnuniyeti ifade ederken, projeye destek veren bütün kurumlara teşekkür etti.


HAYIR İŞLERİNDE ELBİRLİĞİ YAPTIK

Gorazde ve Şahinbey ile kardeş belediye olduklarına dikkat çeken Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da, “Gorazde’de Kayseri camisinin açılışında bulunduk. O zaman bir eksiklikten bahsedildi. Şahinbey ile biraraya gelerek Bosna Hersek’te yapılacak hayır işlerinde elbirliğiyle çalışacağız” dedi. Proje ortaklarından Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu ise, “Diyanet İşleri ve TİKA’nın nezaretinde çok güzel bir eserin ortaya çıkacağına inanıyorum” mesajını verdi. Gorazde’yi temsilen konuşan Gorazde Müftüsü Hamed Efendic de, Bosna’dan selam getirdiğini belirterek “Gorazde’de Kayseri camisinden sonra bu güzel merkezi de tamamlamak için bu kadar kurumun biraraya gelmesi bizi çok mutlu etti” ifadelerini kullandı.


TEMEL İHTİYACI KARŞILANACAK

Projenin hayata geçirilmesi ile, Doğu Bosna’nın merkezi konumundaki Gorazde’nin temel bir ihtiyacı karşılanmış olacak. Proje kapsamında Türk Kültürü ve Türkçe’nin bölge halkına tanıtılmasına imkan verecek ve bölgenin lise düzeyinde dini eğitim ihtiyacını karşılayacak dersliklerin yanısıra, Gorazde müftülüğünün hizmet birimleri, konferans salonu ve diğer sosyal donatı alanlarının birarada olduğu ve klasik Ankara mimarisinin esas alındığı bir kompleks inşa edilmesi planlanıyor. Ayrıca eğitim ve kültür kompleksi ile birlikte yaklaşık 10 bin metrekarelik bir alanda park ve peyzaj düzenlemesi de gerçekleştirilecek. Proje, daha önce Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaptırılarak hizmete açılan Kayseri Camii ile bitişik parselde inşa edilecek.

03.04.2013