Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

TÜRK SİYASETİNE AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ TANIMINI YERLEŞTİRDİK

Nüfusu 500 binden fazla ilçelerin AK Partili Belediye Başkanları,Keçiören Estergon Kalesi’nde düzenlenen istişare toplantısında biraraya geldi. Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, Türk siyasetine “AK Parti belediyeciliği” tanımını yerleştirdiklerini belirterek “Bu tanımın karşılığında hizmet siyaseti yatıyor. Hizmet gerekliliktir, gönül almak yeterliliktir. Biz AK Parti belediyeciliğinde hizmetle gönül almayı buluşturuyoruz” dedi.

 

Keçiören Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Menderes Türel’in başkanlığında gerçekleşen “500 Binler Toplantısı”na, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Adana Seyhan Belediye Başkanı Prof.Dr. Azim Öztürk, İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay,  Gaziantep Şehit Kamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Bursa Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Konya Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İstanbul Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İstanbul Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, İstanbul Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, İstanbul Pendik Belediye Başkanı S.Kenan Şahin katıldı.

 

HİZMET SİYASETİ, AK PARTİ’NİN VAZGEÇİLMEZİDİR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, belediye başkanlığı yaptığı dönemde de gerçekleştirdikleri bu tür istişare toplantılarının yerel yönetimler için taşıdığı öneme dikkat çekti. Türel, “Siyaset yerelde başlar” felsefesiyle yola çıkıldığı için bugün Türkiye'nin birçok yerindeki AK Parti'li belediyelerin çok ciddi başarı öyküleri yazdığını ifade etti. AK Parti'nin Türk siyasetine “AK Parti belediyeciliği” tanımını yerleştirdiğini vurgulayan Türel, “Bu tanımın karşılığında hizmet siyaseti yatıyor. Hizmet siyaseti AK Parti'nin vazgeçilmezidir. Hizmet gerekliliktir, gönül almak yeterliliktir” diye konuştu. Türel, çok önemli hizmetler yapan belediye başkanlarının, gönül almakta sıkıntı yaşadığında kamuoyu anketlerinde olumsuz sonuç alabildiğine işaret ederek şunları söyledi: “Birçok yerde, bu genellikle muhalefet belediyelerde oluyor, hizmet hiç yok. Ama bir bakıyorsunuz belediye başkanının durumu parlak gözüküyor. Bu nasıl oluyor? Onun cenazesine, bunun düğününe gidiyor, sosyal etkinlikte bulunuyor. Dolayısıyla halk nezdinde itibarlı belediye başkanı oluyor, hizmet yapamasa da. Biz AK Parti belediyeciliğinde hizmetle gönül almayı buluşturmak suretiyle her ikisine birden cevap verebilmek kaydıyla ciddi sonuçlar alıyoruz. O yüzden bizim hedefimiz halkımıza hizmettir."

 

ÇALIŞMALARIMIZI ARTIRMALIYIZ

Menderes Türel, AK Parti'li belediye başkanlarının bölgelerinde çok önemli hizmetler yaptığını belirtirken “Ama bizim için hiçbir başarı yeterli değildir. Hep daha üstünü zorlamak zorundayız. O yüzden çalışmalarımızı hele hele artık ‘finish senesi’ diyebileceğimiz son seneye girdiğimizde çok daha yoğun şekilde artırmalıyız” dedi. AK Parti'nin siyaset anlayışında popülizmin hiçbir zaman yer almadığını kaydeden Genel Başkan Yardımcısı, “Seçim senesi olacak diye birtakım imtiyazlı bir yönetim anlayışına yönelik beklentiler hiç bir zaman AK Parti siyasetinde karşılık bulmadı, bundan sonra da bulmayacak” mesajını verdi.

 

BAŞKAN AK: “FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPIYORUZ”

Toplantıya ev sahipliği yapan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ise, bu tür istişare toplantılarının yararının altını çizerek “Ortak projeler geliştiriyoruz, benzer çalışmalar yürüten belediye başkanları olarak, metropol ilçelerdeki sorunları çözmek için fikir alışverişi yapıyoruz. Tecrübelerimizi dile getiriyoruz” dedi. Daha önce başka illerde bu toplantıları gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Ak, bundan sonra da yeni toplantılar planlandığını sözlerine ekledi.

22.02.2013