Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİN BULUŞMA NOKTASI AÇILDI

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Keçiören ve 15 Temmuz Temsilciliği Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın da katılımıyla açıldı.

 

15 Temmuz Şehitler Anıtı önünde gerçekleşen açılış törenine Başkan Ak'ın yanı sıra Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı  Genel Başkanı Lokman Aylar, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Şükrü Özek, Keçiören Temsilciliği Sorumlusu Muhterem Doğan, 15 Temmuz Temsilciliği Sorumlusu Kaan Şimşek, gaziler, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Şehitler için okunan Kur'an Tilaveti ile başlayan programda bu vatan için canını ortaya koyan kahramanlara bir minnettarlık ifadesi olarak bu buluşma noktasını açtıklarını ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Bugün burada Kore, Kıbrıs, 15 Temmuz, terör Gazilerimiz ve şehit aileleri var. Burası tüm şehit aileleri ve gazilerimiz için bir buluşma noktası olacak. Söz konusu vatan olduğunda hepimiz canımızı feda etmeye hazırız. " dedi.

 

15 Temmuz Şehitler Anıtının hikayesine de değinen Ak, "15 Temmuz’da Türkiye’nin hem en fazla şehit veren hem de ilk şehidi veren ilçesi olduk. Milletimize mâl olmuş Keçiören'in aziz şehitlerinin fotoğrafları ve isimlerinin yer aldığı anıtımızda altın rengindeki ana formumuzun her bir şeridi bir şehidimizi simgeliyor. Ve bu şeritler en tepede yükselen Türkiye yıldızını oluşturuyor. Ana formu destekleyen ve ayakta tutan 4 yan formumuzda ise 4 temel ilkemiz yer alıyor. Her bir yan formun üzerinde kabartma olarak ‘tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet’ yazıyor. Anıtın önündeki panomuzda da 249 şehidimizin isimleri yer alıyor." ifadelerini kullandı.

 

Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut da Keçiören'in üzerine düşeni he zaman yaptığını vurguladığı konuşmasında, "Şehit ve gazilerimize verdiği önem için Keçiören Belediyemizi de kutluyorum." diye konuştu.  Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı  Genel Başkanı Lokman Aylar, Başkan Mustafa Ak'ı gazilerin abisi ve dert babası olarak tanımladığı konuşmasında şunları söyledi; "Gönlünü açtığı ve destekleri için başkanımıza çok teşekkür ediyorum."  Lokman Aylar ayrıca şehit ve gaziler arası ayrım yapanların fitneyi amaçladığına dikkat çekerek, "Şehit ve gaziler arası ayrım yapılamaz, gazilik ve şehitlik birdir, ayrıştırılamaz." diye konuştu.

 

Başkan Ak'a keçi kılından yapılan Türk Bayrağı hediye eden Aylar'a Başkan Ak'ın cevabı," Ben de bu bayrağı 15 Temmuz Temsilciliğimize hediye ediyorum oldu." Aylar, Başkan Ak'a bir tablo da hediye etti.

 

Tüm protokol üyeleri hep birlikte dualarla kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştirdiler. Keçiören Temsilciliği ise Karargahtepe Mahallesi Anafartalar Parkı içerisinde yer alıyor.

30.03.2018

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player