Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

RAMAZANI BİRLİK, BERABERLİK VE COŞKUYLA UĞURLUYORUZ

Keçiören Belediyesi’nin “Mahallede İftar Var” temasıyla Sancaktepe Mahallesi Pazar Yerinde düzenlediği iftarda Sancaktepe, Yükseltepe ve Şehit Kubilay Mahalleleri sakinleri aynı sofrada buluştu.

 

Aynı iftar sofrasını paylaşan mahalle sakinleri, Ramazan’ı birlik ve beraberlikle yaşamanın da tadına vardılar. Osmanlı İlahi Grubunun seslendirdiği ilahilerle başlayan ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam eden iftar programına Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

ÖZLEMLE BEKLEDİK, HÜZÜNLE UĞURLUYORUZ

Ramazanın son günlerine yaklaşıldığını vurgulayan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak; “Ramazan-ı Şerifi özlemle bekledik, şimdi hüzünle uğurluyoruz. Bu ayda ibadetleriniz kabul olsun, bugünler Kur’an günleri, rahmet, bereket, paylaşma günleri… Bu günlerde beraber olmak, iftarı birlikte açmak bizler için ayrı bir önemde, ayrı bir değerde…”dedi.

 

Ramazan’da önce yakın çevremizden başlayarak herkese el uzatmamız gerektiğinin altını çizen Başkan Ak, “Etrafınızdakilere bir ihtiyaçları olup olmadığını sorun” uyarısında bulundu.

 

Keçiören Belediyesinin düzenlediği 6. Uluslararası Ramazan Etkinliklerine de değinen Başkan Ak şunları söyledi; “Ramazan boyunca 18 ülkeden 1000’e yakın misafiri ağırladık. Çin Seddi’nden Adriyatik’e kadar gönül coğrafyamızdaki tüm İslam Ülkeleriyle kardeşlik köprüleri kurulmasına vesile olduk.”

 

14 Temmuz’da Keçiören Belediyesi’nin Kerkük’te bir kardeşlik iftarı vereceğini de söyleyen Mustafa Ak; “Biz büyük ve güçlü bir ülkeyiz. Dışarıdaki Müslüman ülkeler bizden güç alıp destek gördükçe  daha güçlü oluyorlar. 11 Temmuz’da Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile Bosna’da Srebrenitsa Katliamını Anma Programındaydık. Keçiören’de de bu soykırımı hatırlatan bir anma programı düzenledik. Müslüman kardeşlerimizle dayanışma içinde olduğumuzu ve onlara sahip çıktığımızı da her fırsatta gösteriyoruz.” dedi.

 

Yaklaşan Ramazan Bayramı da kutlayan Başkan Ak, Sancaktepe’de geçen yıllarda sokakta yapılan mahalle iftarının pazaryerinin yapılmasıyla artık yeni yerinde yapıldığına da dikkat çekti.

 

ONUR KARAÇİL, İLAHİ ESİNTİLERLE BÜYÜLEDİ

İftar sonrası Kalaba Kent Meydanına gelen Sancaktepe sakinleri ile Keçiörenli’ler Onur Karaçil’in seslendirdiği ilahileri huşu içinde dinlediler. “Gel Gör Beni Aşk Neyledi” ilahisine hep bir ağızdan eşlik eden alandaki vatandaşlarla birlikte manevi atmosfer de doruğa çıktı. 

 

13.07.2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player