Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

MUSTAFA AK 50 ÇİFTİN NİKAHINI KIYDI

Maddi olanaksızlıklar yüzünden evlenemeyen 50 çiftin nikahını kıyan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, çiçeği burnunda yeni evlilere iki cihan saadeti diledi.

 

ANFA Altınpark Fuar Alanı’nda düzenlenen toplu nikah törenine Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil ve Keçiören TOGEM Başkanı Ayten Aydın da katıldı. Tören, mutlulukları yüzlerinden okunan genç çiftlerin canlı müzik eşliğinde ettikleri dans ile başladı.


SAĞLAM TOPLUM, SAĞLAM AİLELERDEN OLUŞUR 

Nikah töreninin gerçekleşmesinde katkıları olan Keçiören Kaymakamlığı, Mehir Vakfı ve Konyalılar Yardımlaşma Derneği’ne teşekkür eden Mustafa Ak, “Toplumun temel taşı olan evlilik müessesi çok önemlidir. Sağlam aileler sağlam toplumları meydana getirirler. Yeni evlenen çiftlerimize iki cihan saadeti diliyorum. Cenabı Allah sizlere vatanına, dinine, milletine hayırlı hizmetler veren hayırlı evlatlar nasip eder inşallah” mesajı verdi. Kaymakam Dirim ise, çiftlerin ömür boyu mutlu olmalarını ve bir yastıkta kocamalarını dileyerek “Aile büyüklerine saygılı olsunlar ve arada sırada birbirlerine hediye alsınlar. Mustafa Ak'ın dediği gibi hiç bir şey alamıyorlarsa parklarımızdan çiçek götürsünler, Başkanım  ‘kızmam bunun için’ demişti. Sağlam bir evlilik için eşlerden biri sesini yükseltiyorsa diğeri alçaltsın” tavsiyelerinde bulundu.


YENİ EVLİLERİN EV EŞYALARI DA HAZIR 

Konuşmaların ardından çiftlerin toplu nikahını kıyan Başkan Ak, gençleri tek tek tebrik ederek alyanslarını taktı, evlilik cüzdanlarını da gelinlere teslim etti. Nikah şahitliklerini Nusret Dirim, Mehir Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Özdemir ve Konyalılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkoç’un yaptığı törende ayrıca Kaymakam Dirim çiftlere saat hediye etti. Nikah törenine sponsor olan firmalar gençlere eşya yardımında da bulunurken, Başkan Ak ve protokol heyeti çiftler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.


Törenden sonra Başkan Mustafa Ak, fuar alanında 8 Kasım’a kadar gezilebilecek olan Mobilya Dekorasyon Fuarı’nın açılışını yaptı. Fuarı gezen Başkan Ak, vatandaşlar ile sohbet etti. 

 

04.11.2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player