Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

MİNİKLERİN KARNE HEYCANINA BAŞKAN AK ORTAK OLDU

Kocatepe İlköğretim Okulu öğrencileri 2013 -2014 eğitim - öğretim yılının ilk dönem karnelerini Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın elinden aldı.


Karne dağıtım programına Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın yanısıra Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil ve çok sayıda veli katıldı.


EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZDİR

Öğrencilerin büyük bir heycanla ilk dönemi tamamlayıp  karnelerini aldıklarını söyleyen Başkan Mustafa Ak, “Bugün burada karne heyecanının güzel bir örneğini gördük. Bizlerde bu sıralardan geldik, o yüzden öğrencilerimizin duygularını anlıyoruz. Değerli veliler, tatilde çocuklarımıza kitap okutalım ve değerli çocuklar, televizyon karşısında çok fazla zaman kaybetmeyelim. Bu dönem eğitim güzel geçti, inşallah bir sonraki dönem daha da güzel geçer” dedi. Belediye olarak eğitim camiasına her zaman destek verdiklerini, okulların eksiklerini tamamlayıp birlikte programlar düzenlediklerini belirten Başkan Ak, “Eğitim önceliğimizdir. 100 yıl sonrasını inşa etmek istiyorsak insanımıza yatırım yapacağız. Eğitim bu yüzden çok önemli” mesajını verdi.


ÇOCUKLARIMIZ BİZİ ÖRNEK ALIYOR

Çocukların coşkusundan ve sevincinden karnelerinin iyi olduğunun anlaşıldığını belirten Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim ise, ”Okullarımızın başarısı gittikçe artıyor. Öğretmenlerimizi bu anlamlı yarışta teşvik etmeye çalışıyoruz. Başarılı öğretmenlerimizi ödüllendiriyoruz, çünkü başarı sıradanlaştırılmamalı” dedi. Daha çok kitap okunması gerektiğini vurgulayan Dirim, “Maalesef insanlar artık ekranlarla arkadaş olmaya başladılar. Sokakta yürürken telefon ekranına bakarak yürüyorlar, birbirlerini tanımıyorlar. Çocuklarımız bizi örnek alıyor. Biz ne kadar kitap okursak çocuklarımız da o kadar okur, ekrandan ne kadar çok uzaklaşırsak çocuklarımız da ekrandan o kadar uzak dururlar” diye konuştu.


Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil de öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin emek dolu bir yıl geçirdiğini dile getirerek “Çalışmalarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum, dinlenmeyi hak ettiniz. Keçiören de eğitim öğretim başarılı şekilde devam ediyor. Bu başarıyı artırmak için çok çalışacağız. Eğitimde başarıyı artırmak için çalışan Belediye Başkanıma ve Kaymakamıma çok teşekkür ediyorum” dedi.


 HEYECANLANAN KÜÇÜK ÖĞRENCİYE TESELLİ

Okul Müdürü Mustafa Toksoy da, eğitimci olarak yaratılmışların en şereflisi olan insana eğitim vermekten gurur duyduğunu ifade ederek, “Kocatepe İlköğretim Okulunun 1. Dönem karne töreninde sizleri aramızda görmekten mutluyuz” diye konuştu.


Konuşmaların ardından minik öğrenciler, sergiledikleri halk oyunu gösterileri ile hem velileri hem de öğretmenleri gururlandırdı. Programda şiir dinletileri ve öğrencilerin karne heyecanı ile ilgili konuşmaları da yer alırken, küçük bir kız öğrenci şiir okurken heyecanlanarak ağladı. Başkan Ak, ağlayan minik öğrenciyi yanına oturtarak teselli etti ve sevdi. Programın sonunda toplu hatıra fotoğrafı çekilirken, Başkan Ak, Kaymakam Dirim ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kılıçgil bir sınıfa girerek öğrencilere karnelerini dağıttı.

24.01.2014