Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

MAĞDURİYET GİDERİLDİ, BAŞKAN AK ZİYARET ETTİ

Keçiören’de sağanak yağışların etkisiyle meydana gelen taşkın sonucu mağdur olan vatandaşların evlerinde ve işyerlerinde yapılan hasar tespit çalışması sonucunda, Keçiören Belediyesince toplamda 109 konutun tadilatı tamamlandı.

 

AFET MAĞDURU KALMADI

Bu yıl yaz aylarında Türkiye’de etkili olan yaz sağanakları Keçiören’de de etkili oldu. Geçtiğimiz günlerde Keçiören Kamil Ocak mahallesinde meydana gelen taşkınlarda 63 ev, 20 ticarethane ve 26 ortak alan hasar görmüştü. Hasar tespit raporları doğrultusunda tadilata başlayan Keçiören Belediyesi, afete uğrayan 109 konutun tamamında çalışmalarını tamamlayarak evleri ve işyerlerini sahiplerine teslim etti.

 

SEL MAĞDURUNA EV ZİYARETİ

Keçiören Kamil Ocak Mahallesi’nde bulunan konutlarda yapılan tadilatın ivedilikle sonuçlanması için yoğun mesai harcayan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, tadilatın tamamlanmasıyla birlikte sel mağdurunu evinde ziyaret etti.  Kamil Ocak Mahallesi sakinlerinden sel mağduru Gülcan Çinkaya’nın evine misafir olan Başkan Ak, “ Allah’a çok şükür ki can kaybımız olmadı. Vatandaşlarımızın evlerine ve işyerlerine gelen zararları da sosyal belediyecilik anlayışımızla karşıladık. Afet mağdurlarımızdan Gülcan Çinkaya’yı da bu vesileyle evinde ziyaret ettik” dedi.

 

Keçiören Belediyesi tarafından tadilatın derhal yapıldığını ve mağduriyetinin giderildiğini söyleyen Gülcan Çinkaya Başkan Ak’a teşekkürlerini iletti. Çinkaya, “ Allah hem devletimizden hem de başkanımız Mustafa Ak’tan razı olsun. Afet mağduru oldum ama saygı ve sevgi gördüm. Belediyemiz mağduriyetimizi hemen giderdi” ifadelerini kullandı.

 

BAŞKAN AK ENGELLİ VATANDAŞI GÜLÜMSETTİ

Başkan Ak, ev ziyaretlerini Keçiören Kamil Ocak Mahallesi’nde yaşayan engelli vatandaşlardan Aykut Erkan’ın (28) evine misafir olarak sürdürdü. Başkan Ak’ı, 9 aylıkken havale geçirerek engelli hale gelen 28 yaşındaki Aykut Erkan’ın annesi Hülya Erkan ile kız kardeşi Sevil Erkan karşıladı. Konuşmakta ve hareket etmekte oldukça zorlanan Aykut Erkan, Başkan Ak’ı görünce gülümseyerek tepki verdi. Engelli vatandaş hakkında annesi Hülya Erkan’dan bilgi alan Başkan Ak, Aykut Erkan’ın fanatik Galatasaraylı olduğunu öğrenince şaka yapmayı ihmal etmedi.

 

Başkan Ak, çay ikramının ardından engelli vatandaşın evinden ayrıldı. 

10.08.2018

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player