Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KÖROĞLU DİYARINDAN KEÇİÖREN’E SELAM

Keçiören Belediyesi 3. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin on dördüncü gecesinde hemşehri buluşmalarının konuk şehri Bolu oldu.

 

3. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen hemşehri buluşmalarına renk katan Bolulular’ın gecesi, iftar yemeğiyle başladı. Halil İbrahim Sofrası’na sığmayan davetliler için açık alanda da iftar masaları kuruldu. İftardan sonra Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin gerçekleştirildiği Fatih Stadı’na geçen davetliler, geniş bir kadroyla gerçekleştirilen renkli sahne programlarını Keçiörenliler’le birlikte izlediler.

 

Bolu Dörtdivan Belediyesi Minik Folklor Ekibi’nin muhteşem gösterisiyle başlayan Bolu Gecesi sahne programları, Bolu Belediyesi personelince oluşturulan halk dansları topluluğunun gösterileriyle devam etti. Ardından yapılan protokol konuşmalarında ilk konuşmacı olarak kürsüye çıkan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, hemşehri buluşmalarında Bolulular ile bir araya gelmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “Birçok değeriyle gerçek anlamda tanımaya muhtaç olduğumuz Bolu’yu ve Bolulular’ı etkinliklerimizin önemli bir unsuru olarak görüyor,  aramızda bulunan tüm Bolulular’a kardeşlik platformumuza katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Bolu Tanıtma ve Kalkınma Vakfı Ankara Şube Başkanı Özer Özcan ve Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu’ da  yaptıkları konuşmalarda  Bolulular’ı 30 ulus ve 10 vilayet ile buluşturan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkür ederek etkinliklerde yer almış olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

Protokol konuşmalarının ardından Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, geceye katılan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Mengen Belediye Başkanı Osman Eraslan, Dörtdivan Belediye Başkanı Sefer Akman ve Vakıf Başkanı Özer Özcan’a etkinliğin anısına plaket takdim etti.

 

Programın devamında aşçılarıyla meşhur Bolulular’ın hazırladığı yemekler birbiriyle yarıştı. Katılımcılara ikram edilerek gerçekleştirilen yemek yarışmasında lezzetler arasında tercih yapmakta zorlanan jüri, yarışmacıların tümünü birinci ilan etti.

 

Ardından sahne alan Mengen Halk Oyunları Ekibi, gerçekleştirdikleri davul şovlarıyla izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Bolu yöresi ezgilerini büyük bir ustalıkla seslendiren sanatçı Ramazan Çelik’in konseriyle sona eren sahne programlarının ardından Bolu’ya özgü kültürel zenginliklerin altı gün süreyle sergileneceği Bolu Evi’nin açılışı gerçekleştirildi.        

15.08.2011