Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN, RAMAZANI KARŞILAMAYA HAZIR

Keçiören Belediyesi Türkiye'de ilk ve tek olan Uluslararası Ramazan Etkinliklerinin 9.'sunu düzenlemeye hazırlanıyor. Sınırları aşan kardeşlik temasıyla düzenlenen etkinliklerle unutulmaz bir Ramazan yaşatmaya hazırlanılırken mahalle iftarlarıyla tüm Keçiören aynı sofra etrafında buluşturulacak.

 

 “Dünyanın Evi Keçiören” konseptiyle bu yıl aralarında Moldova -Gagavuzya, Kırgızistan, Bosna-Hersek- Sudan, KKTC, Afganistan, Filistin, Kazakistan, Endonezya, Irak-Kerkük, Somali, Ruanda, İran, Özbekistan, Kosova, Azerbaycan, Malezya, Bangladeş, Makedonya, Pakistan, Ukrayna-Kırım'ın bulunduğu yaklaşık 20 ülke Ramazan'da kardeşlik mesajları verecek. Etkinliklere 17 hemşehri derneğinin de katılımı  öngörülüyor.

 

90 STANT KURULUYOR

Keçiören Belediyesi, etkinliklerin yapılacağı Kalaba Kent Meydanında hazırlıklarını sürdürüyor. Vatandaşların ürünlerini sergilemesi, satış yapabilmesinin yanı sıra toplum yararına faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ve vakıflar için de toplamda 9 m²'lik 90 tane stant kuruluyor.

 

Keçiören'in güzelliklerini, kültürünü katılımcılara "Keçiören evi" adıyla tanıtan stantla birlikte toplam 30 m²lik 8 stant ise şehir ve katılımcı ülkelere tahsis edilecek.

 

İLAHİLER SENFONİSİ SAHNE ALACAK

Uluslararası Ramazan Etkinlikleri ile Keçiörenliler her gece başka bir ülkenin sanatçıları, sahne gösterileri, eserleri, yemekleri, yöresel kıyafetleri ve özgün kültürleri ile tanışma imkanı bulacaklar. Keçiörenliler dünya ülkelerinin yanı sıra Türkiye'nin farklı bölgelerinin de yemek kültürlerini, el sanatlarını ve yöresel kıyafetlerini tanıma fırsatı yakalayacaklar.

 

Şefliğini Emin Güven Yaşlıçam'ın yaptığı Burak Kut, Tuğba Mankal, Özgür Savaş Gençtürk'ün solistliğini üstlendiği İlahiler Senfonisinin sahne alacağı açılış programıyla etkinliklerin startı verilecek.

 

50 BİN KİŞİYE İFTAR VERİLECEK

"Mahallede iftar var" temasıyla 12 ayrı mahallede iftar sofraları kurulacak, açılış iftarı ile birlikte bu iftarlarla yaklaşık 50 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor. Çaldıran, Yeşiltepe, Aktepe, 23 Nisan, Uyanış, Atapark, Ufuktepe, Ayvalı, Kuşcağız, Esertepe Bademlik ve Etlik iftar programı düzenlenecek mahalleler arasında yerini alıyor.

 

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak hazırlıklarla ilgili şunları söyledi; "11 ayın sultanı Ramazanı karşılamaya hazırız. Patentini aldığımız Türkiye'de ilk ve tek olan Uluslararası Ramazan Etkinliklerimizle yine gönül köprüleri kuracak, unutulmaz bir Ramazan yaşatacağız. Tanıtım stantlarımızda ülkeler ve şehirlerimiz kültürel değerlerini anlatma fırsatı yakalarken, satış stantlarımız da kazancın, bereketin simgesi olacak. Vatandaşlarımız alışveriş yapabilecekler. İftarlarla da yine mahalleleri aynı sofra etrafında buluşturacağız. Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içinde bir Ramazan'ı hep birlikte idrak edeceğiz."

07.05.2018

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player