Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN’DE HİZMET “ENGEL” TANIMIYOR

Keçiören Belediyesi, belediye binası önündeki alanı engelliler için yeniden düzenledi. 'Engelsiz Kent Meydanı' projesiyle belediye önündeki yolu hizmet binasının içine kadar engelliler için yeniden düzenleyen Keçiören Belediyesi, böylece kamu kurumları arasında projeyi gerçekleştiren ilk kurum oldu.

 Özel olarak hazırlanan ve özellikle görme engellilerin yardımsız bir şekilde belediyeye kadar yürümesini sağlayan yolun yanı sıra rampa ve merdivenler de engellilerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde dizayn edildi. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile Özürlüler İdaresi Başkanı Abdullah Güven, engelsiz kent meydanı projesini engelliler ile birlikte test ettiler. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak toplumun tüm kesimlerinin belediye hizmetlerinden en rahat şekilde yararlanmasını amaçladıklarını vurgulayarak, engelliler için yapılan yolun maliyetinin ve süresinin çok düşük olduğunu belirtti. Günlük yaşam alanlarının hayatı kolaylaştırıcı şekilde düzenlenmesi gerektiğine dikkat çeken Mustafa Ak; “Şehirlerin engelli, engelsiz tüm insanlar için yaşam kalitesi yüksek yerler haline getirilmesi gerekir. Bu doğrultuda mekânların, yolların ulaşılabilirliğinin sağlanması şarttır. Görme engelliler olsun, bedensel, işitsel engelliler olsun belediyemize hizmet almaya gelen herkesin hiçbir engelle karşılaşmadan o hizmeti alıp gitmesi gerekir. Özürlüler İdaresi Başkanlığı ile gerçekleştirdiğimiz bu proje kapsamında belediyemize erişilebilirliği sağladık. Temennim diğer kurumlara da örnek olmasıdır.” dedi.  

Özürlüler İdaresi Başkanı Abdullah Güven de ulaşılabilirliğin engelliler için önemine işaret ederek, "Engelli vatandaşlarımızın da kamu hizmetinden yararlanırken sağlıklı bireylerle etkin olmasını istiyoruz. İnsan hakları çerçevesinde engelli vatandaşlarımız da bizlerle aynı şartlarda hizmet almalı." dedi. Güven, hissedilebilir yüzey veya takip izi şeklinde adlandırılan engelli yollarının ilk uygulamasını Keçiören'de görmenin mutluluğunu yaşadıklarını ve diğer kamu kurumları ile halka açık özel alanlarda da uygulanmaya başlanması için örnek teşkil etmesini ümit ettiklerini vurguladı. Görme engelli olan Başbakanlık Özürlüler İdaresi Basın Müşaviri Kenan Önalan da bizzat test ettiği yolun kendileri için çok iyi olduğuna değinerek; "Özgürlük yolumuz açıldı. Artık tek başımıza kimseden yardım almadan belediyeye gidebileceğiz. Bu yol, beni özgürlüğüme ulaştırıyor." ifadelerini kullandı.

19.07.2011