Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN TOGEM BAŞKANI 1071 PROJESİNİ ANLATTI

KADEM(Kadın ve Demokrasi Derneği)'nin düzenlediği “Bacıyan-ı Rum'dan Günümüze” paneline Keçiören TOGEM Başkanı Ayten Aydın da konuşmacı olarak katıldı.

 

Yıldırım Beyazıd Üniversitesi’nin Bilkent yerleşkesindeki Recep Tayyip Erdoğan Salonu’nda gerçekleştirilen panele, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı ve KADEM Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan, AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın eşi Hatice Ak, Kadem Ankara Temsilcisi Zehra Zümrüt Selçuk ve çok sayıda konuk katıldı. Panelin birinci oturumunda “Değişen Kavramalar Çerçevesinde Kadın” konu başlığı altında konuşan Ayten Aydın, sözlerine “Girişimcilik Destekleriyle Güçlenen Kadın” gibi çok önemli bir konuda bayanlara verdiği güçlü destek için Sümeyye Erdoğan’a ve milletvekillerine teşekkür ederek başladı. Keçiören TOGEM’in 2010 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde kurulduğunu hatırlatan Aydın, “Sosyal destek projeleri ve ihtiyaç sahibi aileleri destekleyen ve onları sadece ihtiyaçları doğrultusunda değil bulundukları konumdan daha üst bir konuma nasıl taşıyabiliriz fikrini benimseyerek çalışmalarını yürüten ve bu konuda da Keçiören Belediyemizin bünyesinde tüm kamuyla Keçiören Kaymakamlığımız, Milli Eğitimimiz hepsinden faydalanarak hepsinden güç alarak güzel çalışmalar ortaya koymaya çalışan bir merkeziz Bu anlamda 1071 Kadın Girişimci Projemiz gibi güzel bir projeyi gerçekleştirme imkanına sahip olduk” dedi.

 

HEDEFLERİMİZİ YÜKSEK TUTMALIYIZ

Projeyi anlatan sinevizyon gösterisi eşliğinde konuşmasına devam eden Aydın, “Projemizde hiç bir eğitim, sosyal statü seviyesini gözetmeden, sadece girişimci olmak isteyen, kendi işini kurmak isteyen, kendi işini kurup patron olmak isteyen hanımları hedefleyerek bu projeye başladık. 1071 sayısını toparlayabilir miyiz diye düşünürken çok şükür 2 bin 500’e kadar ulaştı. Böyle güzel bir projede bizi yalnız bırakmayan, projemizi kendilerinin güçlü desteğiyle sürdürdüğümüz Emine Erdoğan Hanımefendi’ye ve her zaman yanımızda olan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Girişimcilik desteklerinin kadınlar için önemine işaret eden Ayten Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğer bu desteği hanımlar alırsa ve hedefi de varsa bir hanımın yapamayacağı hiç bir etkinlik gelemeyeceği hiç bir makam olmadığını düşünüyorum. Yeter ki hedeflerimizi yüksek tutalım, isteyelim ve olamamanın nedeni olarak da beyleri göstermeyelim. Projemizde 1071 kadın, sertifikalarını Hanımefendinin elinden aldılar ve son olarak 63’üncü iş yerimizi açtık. Keçiören Belediye Başkanımız ve Keçiören'deki beyler bizi sonuna kadar destekliyor.1071’de 63 rakamı biraz küçük gibi gözükse de, KOSGEB'in dünya standartlarında verdiği rakamlara göre böyle projelerde %5'i tutturmak dünya standartlarında en üst düzeyi yakalamak anlamına geliyor. Hedefimiz 1071 sayısını tamamlamak. İsmi 1071 olarak seçmemizin nedeni kadınların ekonomik dünyasındaki zaferini hep beraber gerçekleştirebilmek, inşallah 1071’nci açılışımızı hep birlikte yaparız.”

 

 

18.11.2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player