Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN MAHALLE İFTARLARININ İLKİ BAĞLUM’DA YAPILDI

Keçiören Belediyesi, Ramazan ayında gencinden yaşlısına bütün mahalleyi aynı sofra etrafında buluşturan geleneksel iftarlarının ilkini Bağlum Mahallesi’nde verdi.

 

İftar yemeğine Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak, ünlü futbolcu Tanju Çolak, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, AK Parti Keçiören İlçe Kadın Kolları Başkanı Mahpeyker Sert ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Tunçbilek ile Keçiören TOGEM Başkanı Ayten Aydın da katıldı.

 

TERÖRÜ HERKES LANETLEMELİ 

Kuran-ı Kerim tilaveti ve ilahi dinletisinin ardından vatandaşlara hitap eden Başkan Mustafa Ak, “Cenab-ı Allah tutmuş olduğunuz oruçları kabul etsin. Bir önceki Ramazan’da aramızda olup da bu Ramazan’a erişemeyen başta şehitlerimiz olmak üzere bütün aramızdan ayrılmışlara Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. İstanbul’da düzenlenen terör saldırısından dolayı iftar sofrasına oturan herkesin yüreğinin buruk olduğuna dikkat çeken Başkan Ak, “İstanbul’da şehitlerimiz var. Terörü herkesin lanetlemesi gerekiyor. Terörle Türkiye’den hiçbir şey alamazsınız. Biz milletçe birlik ve beraberlik içerisindeyiz” mesajını verdi.

 

ULAŞAMADIĞIMIZ EL VARSA BİZE BİLDİRİN 

Başkan Ak, Ramazan ayında komşuya, açıkta kalana sahip çıkmanın önemine de değinerek, “Bereket ayının içerisinde varlıklı kişiler sofralarında en az bir fakiri doyursun. Cenab-ı Allah verdiğiniz bire yüzle karşılık verir. Eğer bizim belediye olarak ulaşamadığımız bir el varsa bize bildirin, ona da ulaşalım. Birliğimize, kardeşliğimize vesile olması dileğiyle hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum” diye konuştu.

 

Mahalle iftarından sonra Başkan Ak, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Kırgızistan Büyükelçisi İbragim Dzhunusov ve Batı Trakya Derneği Başkanı Ahmet Salihoğlu ile birlikte Kalaba Kent Meydanı’na kurulan TÜRKSOY Kültür Evi’nin açılışını gerçekleştirdi. Öte yandan 7. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri kapsamında yapılması planlanan TÜRKSOY Gecesi İstanbul’daki terör saldırısı nedeniyle iptal edildi.

 

 

07.06.2016

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player