Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN'DE 'KARDEŞ ERCİŞ' PARKI

Van’da meydana gelen depremin ardından Erciş Belediyesi ile kardeş olan Keçiören Belediyesi, Atapark Mahallesi’nde açılışı yapılan parka “Kardeş Erciş” ismini verdi.

 

Atapark Mahallesi Atapark Caddesi 1303. Sokak’ta düzenlenen açılış törenine Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Meclis üyeleri ile Van Erciş Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu, Van Milletvekilleri Fatih Çiftçi ve Burhan Kayatürk katıldı.

 

Programın açış konuşmasını yapan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Van ve Erciş’te yaşanan afetten hemen sonra bölgeye giderek yerinde incelemeler yaptıklarını ve ihtiyaç duyulan yardım malzemelerini temin ederek bölgeye ulaştırdıklarını ifade etti. Deprem mağduru ailelerin Ankara’da ikamet edebilmeleri için Keçiören’de 81 ev hazırladıklarını da belirten Başkan Ak, “Bizim yaptıklarımız bir lütuf değil mecburiyet ve vazifedir. Hepimiz imkanlarımız ölçüsünde depremde zarar gören kardeşlerimize elimizden gelen yardımı yapmakla yükümlüyüz. Bugün de bu parkın açılışını gerçekleştirerek kardeş şehrimizin ismini Keçiören’de ölümsüzleştireceğiz” dedi.

 

İkinci konuşmacı olarak kürsüye gelen Van Erciş  Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu da yaşadıkları depremin ne kadar büyük bir yıkım oluşturduğuna dikkat çekerek bu yıkımın ardından Türkiye’nin tüm bölgelerinden, il ve ilçelerinden Erciş’e yardımların geldiğini söyledi. Gelen tüm yardımların önemli olduğuna dikkat çeken Erciş Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu “Keçiören’in bizim açımızdan yeri çok farklıydı. Sayın Başkan ve ekibi ilk günden itibaren sürekli olarak yanımızdaydı. Başkan Ak tüm çadırlarımızı dolaştı ve deprem mağduru insanlarımıza elleriyle yardımları dağıttı. Bugün de burada Erciş’imizin adını ölümsüzleştiriyor. Kendisine müteşekkiriz.” dedi.

 

Erciş  Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu’ndan sonra söz alan Van Milletvekili Fatih Çiftçi de deprem anında bölgede bulunduğunu ve depremi canlı olarak yaşadığını hatırlattıktan sonra “Yaşanan felaketi sayın başbakanımıza ilettim. Başbakanımız ve bakanlarımız dört saat sonra bölgeye geldiler. Büyük bir azimle çalışan ekipler çok kısa süre içerisinde enkaz altında kimseyi bırakmadı. Bu büyük yıkımdan dersler çıkartmak ve üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek mecburiyetindeyiz. Allah milletimize bir daha böyle bir acı yaşatmasın.” dedi.

 

Son konuşmacı olarak söz alan Van Milletvekili Burhan Kayatürk de yaptığı duygusal konuşmada 1976 depreminde babasını ve kardeşini kaybettiğini hatırlatarak “O zaman üç buçuk ay sonra enkaz altından çıkarılanlar vardı. Bugün ise Allah’a şükürler olsun üç buçuk gün sonra enkaz altında neredeyse kimse kalmamıştı. Bu hızlı çalışma ve başarılı organizasyonlar neticesinde deprem daha az zararla atlatılabildi” dedi.

 

Konuşmaların ardından Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Meclis üyeleri ile Van Erciş Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu, Van Milletvekilleri Fatih Çiftçi ve Burhan Kayatürk beraberindekilerle kurdela keserek Kardeş Erciş Parkı’nın açılışını gerçekleştirdiler. 

10.12.2011