Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN BELEDİYESİ SİLOPİ’YE YARDIM TIRI GÖNDERDİ

Keçiören Belediyesi, mağdur vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Bugüne kadar birçok bölgeye yardım gönderen Keçiören Belediyesi, bu kez  Güneydoğu'da yaşanan terör olayları nedeniyle zor günler geçiren bölge halkının yaralarını sarmak amacıyla Şırnak'ın Silopi ilçesine yardım tırı gönderdi.

 

Belediye hizmet binası önünde yapılan törene Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın yanı sıra, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç.Dr Selçuk Özdağ, AK Parti Milletvekilleri, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

BİN LİRA KİRA YARDIMI YAPILIYOR

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı olarak bölge halkına yardım etmek amacıyla çalışmalar başlattıklarını belirten Selçuk Özdağ, Silopi, Cizre ve Sur'da uygulanan sokağa çıkma yasağını hatırlatarak, Sur'da 24 bin kişinin, toplamda ise Cizre ve Silopi dahil olmak üzere 100 bine yakın kişinin başka yerlere taşındığını kaydetti. PKK terör örgütünün zulmünden dolayı evini terk eden ailelerin nereye taşınırlarsa taşınsın Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıflarına, kaymakamlıklara, valiliklere müracaat ettikleri takdirde bin lira kira yardımı alacaklarını söyleyen Özdağ, "Aynı zamanda yiyecek yardımları da devam ediyor. Bizler de AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler olarak 8 ilimizi görevlendirdik ve tırlarla buralara yiyecekler gönderiyoruz" şeklinde konuştu.

 

ŞU ANA KADAR 18 TIR GÖNDERDİK

Bölge halkının ihtiyaçlarını tespit etmek için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Özdağ konuşmasını şöyle sürdürdü: "Battaniyeye, havluya, kuru bakliyata, mutfak malzemelerine, elektrikli sobaya, çocuk mamasına, çocuk bezine, küçük de olsa hediyelere ihtiyaçları var bu insanların. Biz burada ilçe teşkilatlarımızla illerimizle görüşerek şu ana kadar 18 tır gönderdik. Emniyet güçlerimiz de orada PKK'ya karşı ciddi bir mücadele veriyor Cizre'de, Silopi'de, Sur'da. Biz onlara da küçük bir hediye göndermek istedik. İhtiyaçları yok ama en azından hatırlanmak güzel şeydir. En azından vatanımız için ölenler, vatanımız, bayrağımız, İstiklal Marşımız için canlarını verenler, egemenliğimiz için canlarını verenlere, yaralananlara bir küçük hediye gönderelim istedik. Bugün Keçiören'den giden hediye de Silopi'ye gidecek. Emniyet mensuplarımızın ailelerine küçük bir hediye, onlar inşallah bizim azımızı çok kabul etsinler. Herhangi bir ihtiyaçları yok ama hatırlanmak adına bunu yapmak istedik.”

 

 KAHRAMANLARIMIZIN YANINDAYIZ

Başkan Mustafa Ak ise, Keçiören'den Silopi'ye bir yardım tırını daha gönderdikleri için mutlu olduklarını söyleyerek, "Güneydoğu'da  terörle mücadele yoğun bir şekilde devam ediyor. Silopi'de terör nedeniyle mağdur olan halka ve güvenlik güçlerimize hediye paketleri hazırladık. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'ndan aldığımız talimat doğrultusunda  yardımlarımızı Silopi'ye gönderiyoruz" dedi. Keçiören'den toplanan yardımları ihtiyaç duyulan her bölgeye göndermeye devam ettiklerini hatırlatan Başkan Ak, "Silopi’de de teröre karşı kahramanca mücadele eden kardeşlerimize yanlarında olduğumuzu, bir nebze de olsa bütün  milletimizin hem dualarıyla hem de gönülleriyle birlikte olduklarını, bu mücadelenin milletin mücadelesi olduğunu göstermek adına hediye gönderiyoruz. Tabii ki bunun yanında oradaki mağdur halkla alakalı da yardım çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Devletimiz her türlü imkanını seferber etmiş durumda. Orada  terörden dolayı mağdur olan ailelere destek olup, yardımlar gönderiliyor" diye konuştu. Suriye ve Irak'tan gelerek ülkemize sığınan mazlum ve mağdurlara da her türlü yardımı yaptıklarını belirten Başkan Ak, "Keçiören'den  toplanan bu yardımların Silopi'ye ulaşması bizim için çok önemlidir. Terörden zarar gören oradaki kardeşlerimizin her zaman  yanındayız. Yardım tırımızla birlikte selamlarımızı ve gönüllerimizi de kardeşlerimize gönderiyoruz" dedi.

 

Yardım tırının uğurlanmasının ardından Başkan Ak, Selçuk Özdağ'a Çanakkale savaşını savaşanların dilinden anlatan " Çanakkale" ve Keçiören'de bugüne kadar yapılan hizmetlerin tanıtıldığı "Altı Altın Yıl" kitaplarını hediye etti.

 

11.02.2016

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player