Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN BELEDİYESİ İFTAR SOFRASINI AYVALI’DA KURDU

Mahalle iftarlarını sürdüren Keçiören Belediyesi, Ayvalı pazar yerinde kurduğu iftar sofrasında bu defa Ayvalı, Sancaktepe ve Etlik Mahallelerinin sakinlerini bir araya getirdi.

 

İftar programına mahalle sakinlerinin yanı sıra, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak, Keçiören TOGEM Başkanı Ayten Aydın, Belediye Meclis Üyeleri ve muhtarlar da katıldı. Masaları tek tek dolaşarak vatandaşlar ile sohbet eden Başkan Ak, “Hayırlı Ramazanlar” diledi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin okunmasıyla başlayan programda konuşan Mustafa Ak, “Kıymetli komşularım, Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun. Soframıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Rabbime şükürler olsun ki, bizleri bu güzel aya yine kavuşturdu. Bir yıl önce aramızda olup ta bu yıl aramızda olamayan akrabalarımıza, komşularımıza, dostlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

RAMAZAN’DA PAYLAŞMAYI UNUTMAYALIM 

 

Geçen sene Ramazan’ın ardından Türkiye’nin 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadığını hatırlatan Başkan Ak, “Ülkemizi bölmek ve istila etmek isteyen hainlere karşı milletimiz büyük bir kahramanlık destanı yazdı ve şahlanışa geçti. O gün yazılan destanda vatanı, milleti, bayrağı, ezanı, dini için canlarını veren şehitlerimiz oldu. 15 Temmuz şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Tedavisi halen devam eden gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Onlara minnettarız, kahramanlarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu.

 

Ramazan’ı mahallelerde kurdukları iftar sofraları aracılığıyla hep birlikte kutladıklarını ifade eden Mustafa Ak, “İftar sofralarımızı bütün Keçiören’de kuruyoruz. Burada her kesimden kardeşlerimizle aynı sofra etrafında buluşuyoruz. Oruçlarımızı tutup ibadetlerimizi yapalım, ama kardeşliğimizi ve paylaşmayı da unutmayalım. Fakire fukaraya, ihtiyaç sahibine sahip çıkıp, yardım edelim ve sofralarımızda ağılayalım. Bizde olanı olmayanla paylaşmalıyız. Ramazan-ı Şerif’in ülkemize ve bütün Müslümanlara hayırlar getirmesini diliyorum. Allah birliğimizi, dirliğimizi korusun. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, devletimizi yönetenlerin yardımcısı olsun. Cenab-ı Allah Ramazan’ı bayram tadında kutlamamızı ve bayrama da erişmemizi nasip etsin inşallah” mesajlarını verdi.

 

Başkan Ak, iftar yemeğinin ardından mahalle sakinleri ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.

 

31.05.2017