Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN BELEDİYESİ ESERTEPE’DE İKİ MAHALLEYİ BULUŞTURDU

Keçiören Belediyesi’nin geleneksel mahalle iftarları sürüyor. İftar sofrası bu defa Esertepe ve Yayla Mahalleleri sakinlerini bir araya getirdi.

 

Esertepe pazar yerinde düzenlenen iftar programına Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak, Keçiören’in kardeşi Sumgayit’in Belediye Başkanı Sultan Asadov, AK Parti Keçiören İlçe Kadın Kolları Başkanı Mahpeyker Sert, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Başkan Ak, bütün masaları dolaşarak iftara gelen vatandaşlarla sohbet etti ve “Hayırlı Ramazanlar” diledi.

 

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ELLERİMİZİ UZATALIM

Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından mahalle sakinlerine hitap eden Mustafa Ak, “Rabbime şükür olsun ki, bizleri on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e kavuşturdu. Bir yıl önce aramızda olup da bu yıl aramızda olmayan şehitlerimiz, akrabalarımız, dostlarımız var. Ruhları şad olsun, hepsinin toprağı bol olsun. Dün de canımızı yakan, içimizi acıtan bir kazada 13 şehit verdik, makamları cennet olsun. Ayrıca Afganistan’daki terör saldırısında 100’e yakın masum insan öldü. Afgan kardeşlerimizin de başı sağ olsun” dedi. Ramazan’ın içerisinde çok güzel hasletler barındıran, bereketi bol bir ay olduğuna işaret eden Başkan Ak, “Bir fakiri soframıza oturtmanın bereketi de büyük olur. Biz de kurmuş olduğumuz iftar sofralarımızda, zengini, fakiri, genci, yaşlısıyla aynı sofra etrafında buluşuyoruz. Bu ayda, en yakınlarımızdan başlamak üzere, akrabalarımıza, komşularımıza, ihtiyaç sahiplerine elimizi uzatalım. Biz Keçiören Belediyesi olarak ihtiyaç sahiplerine ulaşıp, yardım elimizi uzatıyoruz. Eğer gözümüzden kaçanlar varsa bize mutlaka bildirin” çağrısında bulundu.

 

BİR LOKMA EKMEĞE MUHTAÇ MÜSLÜMANLAR VAR

Sınırlarımızın ötesinde olan zulüm altındaki Müslümanların varlığına dikkat çeken Mustafa Ak, “Bu iftar sofralarında yediğimiz bir lokma ekmeği, bir tas çorbayı bulamayan kardeşlerimiz var. Zalimlerin elinden kurtulup, bir an önce normal hayatlarına kavuşurlar inşallah. Bu aya tekrar erişmek dileğiyle bütün Müslümanlara ‘Hayırlı Ramazanlar’ diliyorum. Ramazan’ı Ramazan tadında geçirip, bayrama erişmeyi Cenab-ı Allah hepimize nasip eder inşallah” diye konuştu.

 

İftar yemeğinin ardından Başkan Ak, mahalle sakinlerinin ricası üzerine çok sayıda hatıra fotoğrafı da çektirdi.

 

02.06.2017