Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN’İN İBADET YERLERİNDE NANO-TEKNOLOJİK DEZENFEKTAN

Keçiören ilçesindeki ibadet yerlerini yıl boyunca düzenli olarak temizleyen Keçiören Belediyesi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebiyle ibadethaneleri haşerelere ve kemirgenlere karşı koruyacak önlemler almayı da ihmal etmiyor.

 

Belediye ekipleri ilçede bulunan ibadethanelerdeki, ibadet alanları, kömürlükler, kalorifer daireleri, tuvaletler ve lavabolar da dahil olmak üzere, tüm kapalı alanlarda nano-teknolojik yöntemle dezenfektan işlemi uyguluyor. Keçiören’de bulunan bütün ibadethaneleri ilaçlayan belediye ekipleri, işlemin ardından ortama koku giderici parfüm de sıkıyor. Camilerin halı ve duvarlarına soğuk sisleme yöntemi ile uygulanan dezenfektan yüzeylerde bulunan mikrop, bakteri ve virüsleri yok ederken kokuları da gideriyor ve etkisini altı ay boyunca sürdürüyor. İbadet yerlerindeki temizlik işlemleri tamamlandığında ibadethaneler haşerelere karşı ilaçlanmış ve koku giderici parfüm ile ferahlatılmış olacak.

 

İBADETHANELERİMİZİN TEMİZLİĞİNE ÖNEM VERİYORUZ

Keçiörenlilerin gönül rahatlığıyla ve huzur içinde ibadet edebilmeleri için çalıştıklarını belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle ibadethanelerin temizliğine ve dezenfektan işlemlerine ayrı bir önem verdiklerine dikkat çekerek “Her alanda halkımızın sağlığını ve huzurunu gözetmek gibi bir sorumluluğumuz vardır. İbadethanelerimizin temizliğini gerçekleştirerek bu sorumluluğumuzun bir gereğini daha yerine getirmiş oluyoruz” dedi. “Temizlik imandandır” hadisini hatırlatan Başkan Ak, “Temizliği imanın parçası olarak kabul etmiş, kendini ve çevresini temiz tutmakla yükümlü kılınmış kişiler olarak elbette ibadethanelerimizin temizliğine de itina göstermeliyiz. Vatandaşların birlikte kullandığı, toplumun tüm sosyal kesimlerinin biraraya geldiği ibadethanelerimizin temizliğini ve haşerelere karşı ilaçlama işlemini düzenli olarak yapmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

13.10.2014