Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN’İN EN GÜZEL BALKON, PENCERE VE BAHÇELERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Keçiören Belediyesi’nin çevresini çiçeklendirip yeşillendiren vatandaşları teşvik etmek amacıyla düzenlediği En Güzel Balkon, Pencere ve Bahçe Yarışması sonuçlandı.


İlçede kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak için çalışan Keçiören Belediyesi, çevresini güzelleştiren vatandaşları da ödüllendirmeye devam ediyor. Geleneksel hale gelen En Güzel Balkon, Pencere ve Bahçe Yarışması’nın jüri başkanlığını Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak üstlenirken, Keçiören Belediyesi, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü ve TMMOB Peyzaj Mimarları Odası temsilcilerinden oluşan jüri seçim yapmakta oldukça zorlandı. Yarışma için başvuran 158 Keçiörenli aile arasından dereceye girenlerin ödülleri Aliya İzzetbegoviç Parkı’nda düzenlenen törenle verildi.


YARIŞMACI SAYIMIZ HER YIL  ARTIYOR

Yarışmaya katılan bütün Keçiörenlilere teşekkür eden Belediye Başkanı Mustafa Ak, şehrin güzelleşmesi adına vatandaşların yaptığı katkının önemine dikkat çekerek “Birlikte güzellikleri paylaşarak tüm Türkiye’ye örnek oluyoruz. Gönlümüz arzu ediyor ki bütün pencerelerde çiçek açsın, bütün bahçelerde ağaçlar olsun, çiçekler olsun, bütün balkonlarda rengarenk çiçekler bulunsun. Yaşamış olduğumuz çevrenin bizlere mutluluk ve huzur vermesi lazım. Evlerine giden kardeşlerimiz mutlu gitsin, insanlarımız yaşadıkları şehri özlesin istiyoruz. Bunun için de yeşil alanların artması gerekiyor” dedi. Yaşadığı şehre katkısı olan insanların bu yarışmaya katıldığını belirten Mustafa Ak, “Çok şükür ki her yıl yarışmacı sayımız artıyor. Biz Keçiören Belediyesi olarak bahçesinde, balkonunda, penceresinde güzellikler yaratanları teşvik etmek istiyoruz. Bu işin manevi zevki fazla. Biz de bu manevi zevkin yanında maddi katkı yapmak istiyoruz” diye konuştu.


KEÇİÖREN’İ ÇOK SEVİYORUZ

Keçiören’de göreve geldiğinde 2.2 metrekare olan kişi başına düşen yeşil alan miktarını 5.5 metrekareye çıkarttıklarını hatırlatan Başkan Ak sözlerini şöyle sürdürdü: “Amacımız Keçiören’de bu miktarı 10 metrekareye çıkarmaktır. Şu ana kadar atıl durumdaki alanları ağaçlandırdık. 1 milyon 126 bin metrekarelik atıl durumda bulunan alanı Kartaltepe Kent Ormanı ve Mesire Alanı yaptık. Ovacık bölgesinde yeni ve bölgesel parklarımızın sayısını artırıyoruz. Aynı zamanda ağaçlandırma çalışmalarımız devam ediyor. Bağlum Köserlik Göleti Alanı’ndaki 600 bin metrekarelik bölümü ağaçlandırıyoruz. Biz Keçiören’i, çevremizi çok seviyoruz. Bunun için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Örneğin Çevre Çiçekleri Projemiz ile ilköğretim çocuklarımıza bir yıl gezi, oyun, tiyatro şeklinde eğitim veriyoruz. Bu sayede 75 bin çocuğumuz çevre müfettişi oldu ve artık çevreyi kirletenleri uyarıp çevre dostu çalışmalar yapıyorlar. Çevre bilinci çocuklarımıza küçük yaşta aşılanmalı. Biz belediye olarak yeşillendirmeye büyük önem veriyoruz, ama halkımızın desteği bizim için çok önemli. Bu bir sevdadır, yarışmaya katılan bütün yarışmacılarımıza bu sevdalarını devam ettirmelerini ve çevrelerine örnek olmalarını diliyorum.”


YARIŞMA, YEŞİLLİĞE OLAN İLGİYİ ARTIRIYOR

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Temsilcisi Prof.Dr. Halim Perçin ise, Ankara’da düzenlenen bu tür yarışmalarda 10 yıldan fazla süredir jüri üyeliği yaptığını ifade ederek, “Böylesine güzel yarışmalara katılan yarışmacılar oturdukları muhitte de değişikliğe neden oluyorlar. Komşularının da yeşilliğe olan ilgisi artıyor. Bu güzel yarışmayı düzenleyen Mustafa Ak’ı kutluyorum ve devamını diliyorum” dedi.


Konuşmaların ardından üç ayrı kategoride dereceye giren vatandaşlara ödülleri Başkan Ak ve jüri üyeleri tarafından verildi. En güzel bahçe kategorisinde birinci olan Mehmet Mercimek’e bambu oturma grubu, en güzel balkon kategorisi birincisi Gülmüş Akdağlı’ya tekli salıncak, en güzel pencere kategorisi birincisi Mehmet Özdemir’e ise sallanan sandalye hediye edildi. Törene katılan AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Akif Kalaycı da, en güzel balkon kategorisi ikincisi Davut Dinç’e sallanan sandalye hediyesini takdim etti. Yarışmada ayrıca en güzel bahçe kategorisi ikincisine aile salıncağı, üçüncüsüne ikili oturma grubu, en güzel balkon kategorisi üçüncüsüne elektrikli semaver, en güzel pencere kategorisi ikincisine ikili oturma grubu, üçüncüsüne ise elektrikli semaver ödülü verildi. Başkan Ak jüri üyelerine de desteklerinden ötürü çini işlemeli tabak hediye ederken, program toplu aile fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

 

03.10.2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player