Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN’E İSKOÇYA'DAN KARDEŞ ŞEHİR

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, kardeş belediye protokolünü imza töreni için İskoçya’nın Stirling şehrine gitti.

 

Başkan Mustafa Ak’a, aralarında Keçiören Belediye Meclisi Üyelerinin de yer aldığı bir heyet eşlik etti.Heyette ayrıca Yıldırım Beyazıt Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Metin Doğan'da hazır bulundu. Stirling Belediye Başkanı Mike Robbins’i makamında ziyaret eden Başkan Ak, İskoçyalıların misafirperverliklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Stirling’de bize ev sahipliği yapan Belediye Başkanına çok teşekkür ediyorum. Bizleri çok güzel karşıladılar” dedi. Keçiören'in Türkiye’nin en büyük ilçe belediyesi olduğunu hatırlatan Başkan Ak, “Keçiören ve Stirling bundan sonraki süreçte karşılıklı olarak daha güzel çalışmalara ve projelere imza atacaktır. Kardeş belediye anlayışı içinde birlik ve beraberliğimizi dostluğumuzu daima pekiştireceğiz. Keçiören’in Stirling’den Stirling’in Keçiören’den alacağı çok bilgi var. Belediyeler olarak karşılıklı bilgi ve proje alışverişi ile hizmetlerimizi en iyi seviyelere ulaştıracağız” diye konuştu.

 

TÜRKÇE “HOŞGELDİNİZ” DEDİ 

Daha sonra Stirling Belediye Sarayı’nda düzenlenen törende Keçiören Belediye Başkanı Ak ve Stirling Belediye Başkanı Robbins kardeş belediye protokolüne imza koydu. Ankara’dan gelen konuklarını Türkçe “Hoşgeldiniz” diyerek karşılayan Robbins, “Kusura bakmayın, Türkçem çok iyi değil, ama mesajım açık ve duygularım samimi. Bizimle burada olduğunuz için çok mutluyuz. Sizlere sıcak bir güneş sunmak mümkün olmayabilir, ama sıcak İskoç misafirperverliğini sunacağımızdan emin olabilirsiniz” dedi. Keçiören ve Stirling’in kardeşlik bağıyla bağlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Robbins, “Stirling’in, Birleşik Krallık’tan Türkiye ile 10 yıllık aradan sonra resmi bağlantı kuran ilk şehir olması bizlere gurur veriyor. Her iki ülkedeki yerel işletmelerin kardeş şehir ünvanının getireceği fırsatlardan ve iş imkanlarından yararlanması için birlikte bir yol belirleyeceğiz. Tıp ve sağlık alanlarındaki bilgi ve becerilerimizi paylaşarak insanlara yardım edeceğiz” diye konuştu. Kardeş belediye olarak Keçiören heyetini Stirling’de en güzel şekilde ağırlayacaklarını, geleneksel İskoç yemeklerinden ve danslarından örnekler sunacaklarını ifade eden Robbins, “Bizim için en önemli şey Stirling halkıyla tanışmanız olacaktır. Ziyaretinizin faydalı ve keyifli olacağını umuyorum. Bugünün, kardeş Keçiören ve Stirling için uzun ve başarılı bir geleceğin  başlangıcı olduğuna inanıyorum” mesajını verdi.

 

DOSTLUĞUMUZU DAHA DA İLERLETECEĞİZ

Keçiören Belediye Başkanı Ak ise, kardeş belediye protokolünün her iki ülke arasındaki ticaret, kültür ve turizm alanlarındaki ilişkilere katkı sağlayacağını söyledi. İki belediyenin ortak projeler üzerinde çalışacağını ve tecrübe paylaşımında bulunacağını kaydeden Başkan Ak, “Bu yeni bir başlangıç. Stirling ile dostluk bağlarımızı daha ileriye götüreceğiz. İmza atılan bu anlaşma eğitimde, ticarette, kültürde ve turizmde varolan imkanları keşfetmek anlamına gelecektir” diye konuştu. Başkan Ak, Ankara ve Stirling’deki üniversiteleri, birbirlerinin deneyimlerinden yararlanmak üzere bağlantı kurması yönünde teşvik edeceklerini belirtirken sözlerini şöyle sürdürdü: “İki ülkeyi farklı ve özel kılan kültürel bağların öğrenilmesini sağlamak için özellikle öğrencilerin ve diğer genç insanların arasındaki kültür alışverişini teşvik edeceğiz. Türkiye’den gelirken kendisine “Cesur Yürek’in memleketine mi gidiyorsun?” diye sorulduğunu anlatan Başkan Ak, “Biz buraya bir heyet olarak geldik ve genel anlamıyla Stirling hakkında bilgi sahibi olduk. Şimdi sizin bizi tanımanız lazım. Sayın Başkan ve heyetini Keçiören’de misafir etmek istiyoruz” dedi.

 

STİRLİNG KALESİ’NDE AKŞAM YEMEĞİ 

Kardeşlik protokolünün imzalanmasının ardından belediye sarayında davetlilere resepsiyon verildi. Programdan sonra heyet, Stirling kalesinde verilen akşam yemeğinde ağırlandı. 

12.04.2013