• Bilgi Hattı : 444 52 76    & Hattımız : +90 530 917 52 76
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN’DE MOBİL VEZNE VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

Paylaşmak İçin Tıklayınız

Keçiören Belediyesi tarafından hizmetlerin vatandaşın ayağına götürülmesi amacıyla hayata geçirilen ‘Mobil Vezne’ uygulaması Keçiörenli vatandaşlardan tam not aldı. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Vatandaşlarımızın belediyemizle olan her türlü işlemlerinde bürokrasi engelini azaltacağız. Bu anlamda pazarcı esnafından işgaliye tahsilatı yaptığımız el terminallerinden sonra mobil vezne uygulamamızla vergi ödeme hizmetini vatandaşımızın da ayağına götürmüş oluyoruz” dedi.

EL TERMİNALLERİNDEN SONRA MOBİL VEZNE UYGULAMASI

Keçiören Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, pazarcı esnaflarının ödemekle yükümlü oldukları işgaliye bedellerinin tahsilatında kolaylık sağlamak amacıyla başlattığı ‘El Terminalleri’ uygulamasının bir benzerini bu kez de vatandaşlar için ‘Mobil Vezne’ hizmeti olarak sunmaya başladı. Yaklaşık 2 hafta önce hizmete konulan mobil vezne uygulaması, evi belediyeye uzak olup ödeme yapmakta zorluk çeken vatandaşlar için büyük fırsat oldu. Belediyenin görevlendirdiği memurlar ve ticari bir aracın içerisine yerleştirilen tahsilat ekipmanları sayesinde kolayca ödeme yapabilen vatandaşlar, vergi ödeme işlemlerinin yoğun olduğu dönemlerde Etlik Mahallesinde, diğer günlerde ise mahalle pazarlarının bulunduğu çeşitli noktalarda mobil vezneye kolayca ulaşabiliyor.

BÜROKRATİK ENGELLERİ AZALTACAĞIZ

Keçiörenlilerin mobil vezne uygulamasını memnuniyetle karşıladığını belirten Mali Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri, uygulamanın yaygınlaştırılması için çalışmaların sürdüğü bilgisini paylaşırken, mobil vezne uygulamasına ilişkin bir değerlendirmede de Belediye Başkanı Turgut Altınok’tan geldi. Altınok, “Mobil vezneyle vergi tahsilat hizmetini vatandaşlarımızın ayağına götürüyoruz” dedi.

Altınok şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bu uygulamamızla yaşlı ve engelli olan veya evi belediyemize uzak olan vatandaşlarımızın ödemelerini kolaylıkla yapmalarını sağlıyoruz. Veznemiz belediye içerisinde bulunan veznelerimizle aynı şekilde çalışıyor. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla mobil veznelerden ödemelerini yapabilirler. Zaten ödemeleri karşılığında makbuzlarını teslim ediyoruz. Bu uygulamamız vatandaşlarımızın belediyemizde yapacağı işlemlerde bürokrasiyi azaltmak adına bir ön adımdır. İnşallah bundan sonra farklı hizmetlerle belediyemizin işleyişine daha da hız kazandıracağız.”

13.06.2019