Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN’DE İRAN GECESİ

5.Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin yirmi dördüncü gecesinde Keçiören Belediyesi İran’ı konuk etti.

 

Kalaba Spor Tesisleri etkinlik alanındaki İran Kültür Evi’nin açılışını Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi Ali Reza Bikdeli ve Kültür Müsteşarı Ebu Hasan Hallaç Munfarid ile birlikte yaptı. Geceye AK Parti Ankara Milletvekili Bülent Gedikli ve 21.Dönem Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Mehmet Batuk da katıldı.

 

İRAN KADİM DOSTUMUZDUR 

5.Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nde İran’ı misafir etmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Ak, “İran Kültür Evi’nin açılışını gerçekleştirdik. Orada İranlı sanatçıların yaptığı eserleri sergiliyoruz. Kültürel ve tarihsel bağımızın olduğu İran yüzyıllardır kadim dostumuzdur, en eski komşularımızdan bir tanesidir. Geçmişte acımızı, sevincimizi birlikte yaşadık” dedi. Cumartesi gecesinin Kadir Gecesi’ne denk geldiğini hatırlatan Başkan Ak, “Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecemizin hepimizin kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum” temennisini dile getirdi. Ramazan ayının hızlı bir şekilde geçtiğini söyleyen Başkan Ak, “Bu yıl Müslüman ülkelerde zulüm vardı. İnşallah bütün dünya Müslümanları gelecek yıl Ramazan ayına daha mutlu girerler” diye konuştu. Başkan Ak, kardeşliğin, paylaşmanın, birlik ve beraberliğin arttığı bu mübarek ayda ihtiyaç sahipleri, fakirler ve kimsesizlerin de düşünülmesi çağrısında bulunurken şu mesajları verdi: “Onlara sahip çıkıp kimsesizlerin kimsesi olalım. Mısır ve Suriye’de acı çeken Müslüman kardeşlerimizin de bir an önce huzura kavuşmaları için Cenab-ı Allah’a dua edelim. Bayramınızı bayram tadında geçirmeniz dileğiyle hepiniz Allah’a emanet olun.”

 

HER ZORLUĞUN ARDINDAN KOLAYLIK GELİR 

İran Büyükelçisi Bikdeli ise, İran’ı tanıtma fırsatı tanıdığı için Başkan Ak’a teşekkür ederken, davetlerine icap ederek gelen Keçiörenlilere de minnettar olduğunu belirtti. Gecede İran kültür ve sanatından örnekler göstereceklerini kaydeden Büyükelçi, “Şunu tüm kalbimle söylüyorum ki, İslam gibi bir nimeti bize sunduğu için bu güzel gecede Rabbime şükürler olsun” dedi. Herkesi mübarek Ramazan gecelerinde dua etmeye çağıran Büyükelçi, “Ellerimizi semaya kaldıralım ve tüm İslam ülkeleri için dua edelim. Bu gece Türkiye-İran ilişkilerinin daha da gelişmesi için dua edelim. Bu dönemde Müslümanlar arasındaki birlik çok arttı. Bazı İslam ülkelerinde sorunlar var. Ama her zorluğun ardından bir kolaylık mutlaka gelir. İnanıyorum ki bir süre geçtikten sonra oralara da huzur gelecektir. Suriye, Mısır, Afganistan ve Irak’ta istikrarın sağlanması için dua ediyoruz. Yarın Müslümanların birlik günüdür. Filistinlilerin özgürleşmesi ve huzura ermesi için dua edeceğiz” diye konuştu. Büyükelçi Bikdeli, Keçiören’deki gelişmelerden de övgüyle bahsederek “Tüm kalbimle söylüyorum ki Keçiören Ankara’nın gelişen güzel bir ilçesidir. İran’dan misafirlerimiz geldiği zaman onları Keçiören’e getiriyoruz. Teleferiğe bindirip şelaleleri gezdiriyoruz. Bu güzel hizmetlerinden ve başarısından ötürü Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ı kutluyorum” dedi.

 

MUHTEŞEM KUR’AN TİLAVETİ 

Fars kültüründen güzel örneklerin sergilendiği program İran’dan gelen Mugaddemi Kasım’ın okuduğu Kur’an tilaveti ile başladı. Ardından Şemim ilahi grubu sahne alırken, Hannane müzik grubu da İran kültürüne özgü şarkıları ile Keçiörenlilere keyifli dakikalar yaşattı.

 

Gecenin sonunda Başkan Ak İran Büyükelçisi Bikdeli’ye vazo, Kültür Müsteşarı’na işlemeli porselen tabak hediye ederken, Büyükelçi de Başkan’a üzerinde hat sanatı ile işlenmiş bir ayet yazılı tablo takdim etti.

 

 

02.08.2013