Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KEÇİÖREN’DE HORON GECESİ

5.Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin on sekizinci gecesinde Keçiören’de kuzey rüzgarı esti. KAR-DER(Karadenizliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği) Gecesi’nde sahne alan Kuzey’in Uşakları adlı folklor ekibinin horon gösterisi Ramazan coşkusunu zirveye taşıdı. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da Keçiörenliler ile birlikte horon tepti.

 

Kalaba Spor Tesisleri etkinlik alanındaki Karadeniz Kültür Evi’nin açılışını Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Kaymakam Nusret Dirim, Gorazde Belediye Başkanı Muhammed Ramoviç ve KAR-DER Genel Başkanı Ali Hacı Fazlıoğlu birlikte yaptı.

 

RAMAZAN’DA KARDEŞ KANI AKMASIN

Gecede Keçiörenlilere hitap eden AK Parti Milletvekili Gök, eş durumundan Karadenizli olduğunu belirterek “Adamın birisine ‘Nerelisin?’ diye sormuşlar.  O da ‘Bilmiyorum, çünkü evli değilim’ demiş. Eşim Karadenizli, dolayısıyla ben de Karadenizliyim. Sizden biriyim” espirisini yaptı. Keçiören’deki Ramazan etkinliklerinin dili ve ırkı farklı olan, ama aynı duyguyu taşıyan insanları biraraya getirdiğini ifade eden Gök, “Nereli olduğumuz önemlidir, ama aynı duyguyu taşımamız daha önemlidir. Bu gece farklı ülkeler ve illerden insanları aynı alanda görünce, ‘Aynı duyguyu yaşayan arkadaşlarız’ diyorum. Kardeşliğin, birlikteliğin varolması adına Rabbim bu güzel ayda güç katsın diliyorum” dedi. Müslüman coğrafyadaki savaşların Ramazan ayında durması gerektiğine dikkat çeken AK Partili Vekil, “Ama Suriye’de oluk oluk kardeş kanı akıyor. ‘Suriye’de akan kardeş kanı dursun’ diliyoruz” diye konuştu. Çözüm sürecine de değinen Gök, “İnananlar kardeştir” desturu ile siyaset yaptıklarının altını çizerek “Başbakanımızın ifade ettiği gibi ‘Gerekirse baldıran zehiri içeriz’ dediği çözüm sürecinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Allah Başbakanımızı başımızdan eksik etmesin. Dünyanın neresinde olursa olsun mazlumların yanında, zulüm edenin karşısında duruyoruz. Bizler sizlere efendi olmaya değil, sizlere hizmetkar olmaya yemin ettik” mesajını verdi.

 

KAR-DER 18 İLİ TEMSİL EDİYOR

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ise, Karadeniz’deki 18 ili temsil eden KAR-DER’i ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söylerken, “5’incisini gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin hemşehri buluşmalarında bu gece Karadeniz bize misafir, biz de Karadeniz’e misafiriz. Aynı zamanda Kuzey’in uşakları ile beraberiz. Onların o güzel oyunlarını birlikte izleyeceğiz. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nde ‘sınırları aşan kardeşlik’ diyoruz. Yurtdışından gelen misafirlerimiz ve yurtiçinden gelen misafirlerimiz ile birlikte Keçiören’de buluşuyoruz. Bu mübarek ayda Allah bütün ibadetlerinizi kabul etsin” diye konuştu. KAR-DER Genel Başkanı Fazlıoğlu da, mübarek Ramazan ayında Karadenizlileri Keçiören’de buluşturan Başkan Ak’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Ak, Gök ve Fazlıoğlu’na işlemeli porselen tabak hediye ederken, AK Partili Vekil de Başkan Ak’a KAR-DER adına bir plaket verdi.

 

BAŞKAN AK DA HORON OYNADI

Gecede sahne alan Kuzey’in Uşakları adlı 60 kişilik folklor ekibi, muhteşem horon gösterisi ile nefesleri kesti. Horon ekibinin ardından sahneye çıkan Grup Tomara da, kemençe eşliğinde seslendirdiği birbirinden güzel Karadeniz türküleri ile izleyicileri coşturdu. Konser sırasında Grup Tomara’nın daveti üzerine Başkan Ak, Keçiörenli vatandaşlar ile birlikte horon tepti. Horona Keçiören’in kardeş belediyesi Gorazde’nin Belediye Başkanı Muhammed Ramoviç de katıldı. Gecenin sonunda Başkan Ak ve Milletvekili Gök, Kuzey’in Uşakları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

27.07.2013