• Bilgi Hattı : 444 52 76    & Hattımız : +90 530 917 52 76

KEÇİÖREN’DE BİR İLK, ÜNİVERSİTE YOLUNDA DOĞRU TERCİH DESTEĞİ

Paylaşmak İçin Tıklayınız

Keçiören Belediyesi’ne bağlı hizmet veren Keçiören Eğitime Destek Merkezi (KEDEM) yeni bir uygulama ile Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS)  puanların açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrencilere rehberlik hizmeti sunuyor. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Milletlerin ve devletlerin geleceği çocuklar ve gençleridir. Onların hayallerine kavuşmaları noktasında destek ve yanlarında olmaya devam edeceğiz” mesajı verdi.

Keçiören genelinde 9 şubesi olan KEDEM’lerde görevli rehber öğretmenler, öğrencilerin YKS’de doğru tercih yaparak istedikleri üniversite ve bölümlere yerleşmeleri için destek oluyor. İlk kez böyle bir uygulama başlatan KEDEM yetkilileri, öğrencilerin yanlış tercihle istedikleri yerlere yerleşemediklerine dikkat çekerken, bu süreçte doğru yönlendirmenin önemine de değindiler.

Öğrenci ve aileleri de uygulamadan son derece memnun olduklarını ifade ederken hayatlarını etkileyecek ve geleceklerini şekillendirecek önemli bir kararın eşiğinde profesyonel bir desteğin onları rahatlattığını vurguladılar. Gençleri hayatın her alanında desteklediklerini belirten Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da, “Üniversite yolundaki tüm öğrencilerimizi YKS puanları ve tercih kılavuzlarıyla birlikte 26 Temmuz’a kadar 08.00 – 17.00 saatleri arası KEDEM merkezlerimize bekliyoruz. Milletlerin ve devletlerin geleceği çocuklar ve gençleridir. Onların hayallerine kavuşmaları noktasında destek ve yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

19.07.2019