Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KARDEŞ ŞEHİR BAMBEİ'DEN KEÇİÖREN'E ZİYARET

Keçiören Belediyesi ile kardeş şehir olan Senegal'in Bambei Belediye Başkanı Aissatou Mbodj ve beraberindeki heyet Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ı ziyaret etti.

 

Senegal Kadın ve Aile Derneklerinden Sorumlu Devlet Bakanı ve Bambei Belediye Başkanı Aida Mbodj beraberindeki heyetle birlikte Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ı ziyaret etti. İki gün boyunca Keçiören'i gezen ve incelemelerde bulunan Aida Mbodj ve heyet üyeleri, gösterilen yakın ilgi ve misafirperverlikten dolayı Başkan Ak'a teşekkür etti. Keçiören Belediyesi ile Bambei'nin kardeş şehirler olduğuna değinen Aida Mbodj, "Keçiören'e geldiğimizde kendimizi evimizdeymiş gibi hissediyoruz. Her geldiğimde Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın daha güzel işler yaptığını görüyorum, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

 

Senegal'in Bambei kentiyle imzaladıkları kardeş şehir protokolünün hem belediye hem de ülkeler arasındaki kardeşlik bağlarını daha da güçlendirdiğini belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Bambei Belediye Başkanı Aida Mbodj ve konuk heyeti Keçiören'de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Başkan Mbodj ve konuk heyetle karşılıklı görüş alışverişinde bulunan  Başkan Ak, "Biz Senegal'i ve Bambei'yi kendi evimiz gibi görüyor, Keçiören'in de sizin eviniz olduğunu bilmenizi istiyoruz. Her zaman karşılıklı proje ve ortak çalışmalara açığız, kardeş şehrimize elimizden gelen desteği vermeye hazırız" diye konuştu. 

 

Başkan Ak'a Bambei'deki kendi çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Aida Mbodj, Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Ramazan Etkinlikleri'nde Senegal'e de yer verilmesinin kardeşlik adına atılan adımlara büyük katkı sağladığını vurguladı. Başkan Ak ve Mbodj birlikte Senegal Gecesi'ne ait fotoğrafları da inceledi. Başkan Ak, konuk belediye başkanına günün anısına bir hediye verirken Bambei Belediye Başkanı Aida Mbodj  da Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ı Senegal Belediyeler Birliği'nin düzenleyeceği toplantıya davet ettiklerini belirterek Başkan Ak'a davetiye ile birlikte hediye takdim etti.  Konuk heyet ve Başkan Ak, ziyaretin sonunda birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

16.10.2012