Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

KARADAĞLILAR KEÇİÖREN’İ COŞTURDU

Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nde yirmi dördüncü gecenin konuğu olan Karadağ, Keçiörenliler’e unutulmaz bir gösteri sundu.

 

2006 yılında bağımsızlığını ilan eden genç ülke Karadağ, 3. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin en etkileyici ve gösterişli programlarından birini gerçekleştirdi. Protokol konuşmalarıyla başlayan Karadağ Gecesi’nde ilk konuşmacı olarak kürsüye gelen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, üç yıldır bu etkinliklere katılan ve destek veren Karadağlılar’a teşekkür ettikten sonra bu etkinliklerin birlik, beraberlik ve dayanışma çabalarına katkı sağlaması nedeniyle ayrı bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Başkan Ak; “Yalnızca ülkemizde değil, dünyanın nesrinde olursa olsun mazlum, mağdur, ihtiyaç sahibi her insanın halinden sorumluyuz. Bu nedenle Afrika’da yaşanan açlık da bizim meselemizdir ve orada yaşayan insanlara yardım elimizi uzatmak gibi bir mecburiyetimiz vardır” dedi. Halkımızın, başlatılan yardım kampanyalarına katılmalarını isteyen Başkan Ak, belediye çalışanlarının da başlattıkları kampanyayla yardım seferberliğine katıldıklarını kaydetti.

 

Karadağ’ın Ankara Büyükelçisi Ramo Braliç ise yaptığı konuşmada Karadağ’ın Türkiye ile ilişkilerinin üst düzeyde ve sürekli gelişmekte olduğunu belirterek bu tür uluslararası etkinliklerin Türkiye gibi büyük bir ülke tarafından gerçekleştirilebileceğini belirtti. Etkinlikte yer almaktan duydukları memnuniyeti ifade eden Braliç ; “Saygıdeğer belediye başkanımıza özel bir teşekkür borcumuz var. Çünkü kendisi bu etkinliklerin temellerini attı ve dost ülkelere kendilerini tanıtmaları için, kültürlerini, folklörlerini ve adetlerini Türk vatandaşlarına yakınlaştırmaları için bir şans vermiştir” dedi.

 

Protokol konuşmalarının ardından plaket ve hediye takdimlerinin gerçekleştirildiği programda Balkan Türkleri İnsan Hakları Dernek Başkanı Ahmet Cebeci’de Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a ve Büyükelçi Ramo Braliç’e plaket takdim etti.

 

Vrelo İbra folklor ekibinin Karadağ-Boşnak kültürüne ait figürleriyle başladıkları sahne gösterileri yine aynı ekibin Karadağ-Arnavut kültürüne ait figüratif sahne gösterileriyle devam etti. Rojaye bölgesi oyunlarıyla son bulan sahne gösterileri izleyicilerden büyük alkış aldı.

 

3. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin yirmi dördüncü gecesinde konuk olan Karadağlılar’ın gerçekleştirdikleri program, Karadağ’a özgü kültürel zenginliklerin sergilendiği Karadağ Evi’nde verilen ikramla son buldu.     

25.08.2011