Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

EN GÜZEL SESLİ KANARYALAR KEÇİÖREN’DE YARIŞTI

Kanarya türleri içerisinde en güzel ötüşe sahip cins olan malinua kanaryaları, Keçiören’de düzenlenen “Malinua Ötüm Yarışması”nda buluştu. Türkiye’nin en güzel sesli kanaryaları arasındaki kıyasıya yarışı Kayseri’den Bilal Şahin’in takımı kazanırken, şampiyonun birincilik kupasını ise Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak verdi.

 

Osmangazi Mahalle Konağı’nda Malinua İhtisas Kulübü Derneği tarafından düzenlenen yarışmaya toplam 600 malinua cinsi kanarya katıldı. Keçiören Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan ve üç gün süren yarışmada Türkiye’nin 35 ilinden gelen kanarya takımları yarıştı. Dereceye giren kanaryaların belirlendiği yarışmanın son gününde izleyiciler arasında Belediye Başkanı Mustafa Ak da yer aldı. Belçikalı hakemler Penasse Jos ve Robert Mittemeijer ile hakem hocası Mehmet Ali Karaipek, en güzel ötüşe sahip kanaryaları seçerek ilk üçe giren takımları açıkladı.

 

BAŞKAN AK’A MALİNUA HEDİYE EDİLDİ 

Yarışmanın takımlar birincisi Bilal Şahin, ikincisi Oğuz Adıgüzel ve üçüncüsü Erhan Dolu oldu. Şahin’e birincilik kupasını veren Başkan Mustafa Ak, yine Kayseri’den yarışmaya katılarak Best Kuş(Her alanda en iyi kuş) seçilen malinuanın sahibi Oğuz Adıgüzel’e de ödülünü takdim etti. Bu arada Malinua İhtisas Kulübü Derneği Başkanı Muammer Akkaplan da, bir sürpriz yaparak Başkan Ak’a malinua hediye etti. Akkaplan’a teşekkür eden Mustafa Ak, “Anadolu’nun dört bir yanından gelen kanarya yetiştiricilerini burada misafir ettiğimiz için mutluyuz. Bugün burada Keçiören’e tüm Türkiye genelinden gelen 35 yarışmacının katıldığı ve 85 derneğin destek verdiği manilua cinsi ötücü kanaryaların yarışması gerçekleştirildi. Son derece renkli ve güzel bir yarışma oldu. Bu alanda özel merakı olan kanarya yetiştiricilerinin önem verdiği bir yarışmaydı. Yarışmanın Keçiören’de yapılması bize hem zevk hem de gurur verdi. Biz de bu şekilde yarışmaya destek vermiş olduk” dedi.

 

Yarışmada Ankara Oğuz Seğmenleri Derneği de yaptıkları seğmen gösterisi ile izleyicilere eğlenceli dakikalar yaşattı.

 

Malinua kanaryalarının güzel ve bol nağmeli olmasında taşıdığı gen ve eğitim büyük rol oynuyor. Ancak taşıdığı gen ne kadar iyi olursa olsun, yavruyken duyacağı negatif nağmeler kanaryayı olumsuz etkiliyor. Tüy dökümü sonrası hoca kuşları ile birlikte aynı kafese konan erkek yavru kuşlar, hoca kuşları dinleyerek taklit etmeyi öğreniyor.  Toplam 6 hafta süren eğitim sonunda diksiyonu düzelen kuşlar yarışmaya ve şarkılarını icra etmeye hazır hale geliyor.

 

11.01.2015