Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

ENGELSİZ WEB SAYFASI ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ KEÇİÖREN BELEDİYESİ

Keçiören Belediyesi bilişim alanındaki uygulamalarıyla başarıdan başarıya koşuyor.

 

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından, Türkiye’de engellilere yönelik yürütülen başarılı bilişim hizmetlerine verilen Engelsiz Bilişim Ödüllerinde "Engelsiz WEB Sayfası" ödülünün sahibi Keçiören Belediyesi oldu.

 

Ödül alacak kurumun bilişim - teknoloji ve hizmetlerinden yararlanarak, engelli bireylerin;  sosyal ve ekonomik hayatlarına, kamu kurum  hizmetlerinden yararlanmalarına, eğitimlerine, bilgiye erişimlerine doğrudan ya da dolaylı katkı sağlaması şartının arandığı ödül töreni, 2-4 Eylül 2015 tarihlerinde "BİLTEVT’15: Engelsiz Bilişim 2015 Kongresi”nde gerçekleşti.

 

Keçiören Belediyesi, renk körü ve görme engellilere yönelik uluslararası standartlarda hizmet veren engelli.kecioren.bel.tr uygulaması ve işitme engellilerin kendilerine özel dille web sitesindeki içerikleri takip etmesini sağlayan uygulama ile ödüle layık görüldü. İşitme engelli vatandaşların güncel haberleri, duyuruları ve belediyenin sosyal tesislerini kendi dillerinde tercüme eden uygulama Türkiye'de bir ilk olma özelliği de taşıyor. Keçiören Belediyesi ödül aldığı uygulamaları katılımcılara anlatan bir video da hazırladı.

 

KEÇİÖREN'DE ENGELLERİ KALDIRMAYA DEVAM EDİYORUZ

"Engelli dostu" belediye olduklarının altını çizen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak; "Engelli vatandaşlarımızın toplumdan soyutlanmaması, fiziksel ve benzeri hiçbir ayrımcılığa uğramaması bizim garantimiz altındadır. Onların hayatını kolaylaştırmak ve toplum hizmetlerinden eşit bir şekilde yararlanmasını sağlamak amacıyla birçok projeyi hayata geçirdik. Keçiören'i engelsiz bir şehir yapmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz." dedi.

 

Engelsiz Kamu Hizmet Ödülü, Engelsiz Özel Sektör Ödülü, Engelsiz Belediye Ödülü, Engelsiz Medya Ödülü, Engelsiz Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü, Engelsiz Eğitim Ödülü, Engelsiz Web Sayfası Ödülü, Engelsiz Öğrenci Projesi Ödülü olmak üzere toplam 8 kategoride ödüllerin dağıtıldığı ve Celal Bayar Üniversitesi ev sahipliğiyle Manisa’da gerçekleşen programda Keçiören Belediyesi'nin uygulaması katılımcılarında büyük beğenisini kazandı.

03.09.2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player