Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

DADAŞLAR KEÇİÖREN'DE BULUŞTU

Bu yıl 5.incisi gerçekleştirilen Keçiören Belediyesi Uluslararası Ramazan Etkinlikleri tüm coşkusu ile devam ediyor.

 

Kalaba Spor Tesisleri etkinlik alanında düzenlenen Ramazan şenliğinin 26.ıncı konuğu Erzurumlu dadaşlar oldu. İlk olarak, şenliğin ev sahibi olan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, Erzurum Dernekler Başkanı Ferudun Önal ve beraberindeki heyet Erzurum Evi'nin açılışını davul zurna eşliğinde gerçekleştirdiler. Açılışa Keçiören Müftüsü İhsan İlhan'da katıldı.

 

DADAŞLARA MİSAFİRİZ

5.inci Uluslararası Ramazan etkinlikleri kapsamında dadaşları ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Bu gece aynı zamanda onlara misafirliğe de geldik. Dostluğun kardeşliğin daha da çok pekiştiği Ramazan ayında bu etkinlik alanında yurt dışından bine yakın misafir ağırladık. Aynı zamanda Anadolu'nun güzelliklerini yaşatmak adına hemşeri geceleri düzenledik. Bu sayede Ramazan ayını tüm coşkusu ile yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Bu sebeple ben bu organizasyona katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

 

Gerçekleştirilen mahalle iftarlarında zengin-fakir, genç-yaşlı bir sofrada güzel bir paylaşım yaşadıklarını da söyleyen Başkan Mustafa Ak, "Sokağımıza, evimize, mahallemize sahip çıktığımız çok güzel bir ayı geride bırakıyoruz. İnşallah daha nicelerinde buluşuruz" diye konuştu.

 

YAŞADIĞIMIZ YERE SAHİP ÇIKARIZ

Başkan Mustafa Ak'ın ardından sahneye gelerek bir konuşma yapan Erzurum Dernekler Başkanı Ferudun Önal ise, "Ramazan ayının feyzi ve bereketi üzerinize olsun" diyerek başladığı konuşmasında, Erzurumlu insanların yaşadığı yerlerin teminatı olduğunu ve yaşadıkları illere katkılar sağladığını, Ankara'nın da bu anlamda en önemli il olduğunu ifade etti. Önal, kültürleri kaynaştıran Keçiören Belediyesi Ramazan Etkinlikleri için Başkan Ak'a teşekkür etti.

 

KÜLTÜRÜMÜZÜ ÖĞRENMEK LAZIM

Erzurum Kültür Gecesi'ne katılan Sayıştay Başkanı Recai Akyel de, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'a güzel bir organizasyon tertip ettiği için teşekkür etti. Paylaşımı sağlayan bu tip organizasyonların büyük önem taşıdığını vurgulayan Akyel, "Anadolu'nun her köşesi ayrı bir kültür kaynağı. Bu kültürleri öğrenmek lazım. Erzurum'da çok büyük bir kültürü bünyesinde barındıran bir ilimiz. Hepimizin sanatı ve kültürü desteklemesi çok önemlidir" şeklinde konuştu.

 

Kuran-ı Kerim ve Kasidelerin okunduğu Erzurum Kültür Gecesi'nde günün hatırası olarak Başkan Mustafa Ak, Sayıştay Başkanı Akyel'e ve Erzurum Dernekler Başkanı Önal'a birer vazo hediye etti. Dernek Başkanı Önal'da Başkan Ak'a kendilerine tanıdığı güzel imkanlardan ötürü bir teşekkür plaketi verdi.     

 

03.08.2013