Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

ÇOĞULCU TOPLUM İÇİN İLK ADIM ATILIYOR

Keçiören Belediyesi gönüllülüğün artması ve katılımcılığın güçlenmesi için yeni bir birimi hizmete açarken ilk eğitim programının da startını verdi.

 

Sosyal Yardım İşlerine bağlı Sivil Toplum Akademisi dayanışma ve paylaşmanın güçlendirilmesi, sivil toplumun karar alma süreçlerinde söz sahibi olması, katılımcılığın ve üretkenliğin teşviki için ilk projesini hayata geçiriyor.

 

Sivil Toplum Akademisi ile Sivil Toplum Araştırma ve Destekleme Derneği (STAD -DER) iş birliği ile "Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi" Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve 17 ilden 23 farklı sivil toplum kuruluşundan toplam 35 temsilcinin katılımıyla Estergon Türk Kültür Merkezinde başladı.

 

"SİVİL TOPLUM ÇOĞULCULUĞU TEMSİL EDER"

Sivil toplum kuruluşlarının kapasitesini artırmayı amaçlayan eğitim programında bir konuşma yapan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, " Sivil Toplum Kuruluşları insanların tek tek yapamadıklarını beraber el birliğiyle yapabilirler. O nedenle sivil toplum kuruluşları arasında güçlü bağların kurulmasını ve üretkenliklerinin artmasını da destekliyoruz. " dedi.

 

Sivil toplumun çoğulculuğu da temsil ettiğini belirten Başkan Ak sözlerini şöyle sürdürdü; " Bu programla İller ve STK'lar kendi deneyimlerini, birikimlerini birbirleriyle paylaşacaklar. Bizler de Ülkemizdeki sivilleşme ve demokratikleşme alanlarında üzerimize düşeni yapıyoruz. Zaman zaman sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek istişarelerde bulunuyoruz. Bünyemizde açtığımız Sivil Toplum Akademisi ile katılımcılığı desteklemeyi sürdürüyoruz. Sivil toplumun gücünü biliyor, yine hizmet birimlerimizden biri olan Gönüllü Akademisi ile bireylerin bir araya gelerek toplum için neler yapabileceğini gösteriyoruz."

 

"TERÖR BÖLGE SORUNU DEĞİL ÜLKE SORUNUDUR"

Son dönemdeki terör saldırılarına da dikkat çeken Ak, sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düştüğünün altını çizdi. Başkan Ak; " Son günlerde yaşanan olaylar Türk-Kürt mücadelesi değil terör mücadelesidir. Bölgesel bir konu veya Türk- Kürt mücadelesi gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Bu algı oyununa dikkat etmemiz lazım. Terör bölge sorunu değil ülke sorunudur, bunun net bir şekilde anlatılması lazım..." dedi.

 

STAD -DER (Sivil Toplum Araştırma ve Destekleme Derneği)  Genel Başkanı Mehmet Ali Koçkaya ise sivil toplumun daha etkin olmasını amaçladıklarını belirterek, "Birilerinin toplum adına bedel ödemesi ve toplumun çıkarlarını gözetmesi lazım, bu da sivil toplum kuruluşlarına düşüyor." dedi.

 

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'a da sivil topluma sunduğu katkılardan dolayı ayrıca teşekkür eden Koçkaya yerel yönetimlerden destek beklediklerini ifade etti.

 

Eğitimle katılımcılara; Merkezi Finans ve İhale Birimi nezdindeki çağrılar ile özellikle bölgesel kalkınma ajansları ve bunlarla birlikte diğer proje formlarının hazırlanması, doldurulması ve proje uygulamalarına yönelik beceri kazandırılması hedefleniyor.

 

Fikir tanımlama, tasarlama, finansman, uygulama -izleme, değerlendirme olmak üzere 5 bölümden oluşan Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi 5 Eylül'e kadar sürecek. Yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşu işbirliği ile gerçekleştirilen kapasite geliştirme programları bundan sonra da STK’lara yönelik olarak  devam edecek.

 

 

 

 

02.09.2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player